Гармонія технологічних карт уроків. Технологічна карта уроку російської мови УМК «Гармонія» «Знайомство з приставкою та суфіксом» (другий клас)

  • Назва УМК - "Гармонія".
  • Назва предмету– математика
  • Тема урока – розподіл багатозначних чисел на 4
  • - 4 клас.

Математика

УМК - "Гармонія"

Тема: «Ділення багатозначних чисел на 4»

Мета: формування освітніх компетенцій (інформаційних, проектувальних, комунікативних, креативних) учнів 4 «Б» класу у предметній галузі математики

- Пізнавальні УУД;

регулятивні УУД;

- - Комунікативні УУД.

  • Закріплювати знання учнів на тему площа та периметр; удосконалювати обчислювальні навички,

Вміння розв'язувати задачі

  • Вчити учнів робити висновки
  • Навчити працювати у групі.

Обладнання, що використовується: класна дошка, інструкція, ручка.

Питання, що спрямовують проект

Основне питання

Навіщо потрібно знати ознаку подільності на 4?

Проблемне питання

Як без обчисленні дізнатися чи ділиться число на 4?

Розподіл багатозначних чисел на однозначні числа.

Виведення ознаки ділимості числа на 4.

Навчальні питання:

Які знаємо ознаки ділимості чисел на 2,3?

Як поділити багатозначне число на однозначне «куточком»?

п/п

Етапи уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Формування УУД

Організаційний момент

Комунікативні:планування навчального співробітництва з учителем та однолітками.

Регулятивні: організація своєї навчальної діяльності

Особистісні: мотивація вчення

Хвилина чистописання

На дошці ряд чисел: 20344, 441, 236, 1016

Читайте число. Знайдіть "зайве" число. (441). Доведіть.

Пропишіть весь рядок це число, правильно записуючи в клітці кожну цифру.

Пізнавальні: структурування своїх знань.

Комунікативні:організовувати та планувати навчальну співпрацю з учителем та однолітками.

Регулятивні: контроль та оцінка процесу та результатів діяльності.

Особистісні: оцінювання засвоюваного матеріалу.

Пізнавальні: вміння усвідомлено та довільно будувати мовленнєве висловлювання в усній формі.

Особистісні: самовизначення.

Регулятивні: цілепокладання.

Комунікативні:вміння вступати у діалог, брати участь у колективному обговоренні питання.

Регулятивні: оцінювання власної діяльності на уроці

Усний рахунок

Гра «Підніми сходами».

Математичний диктант.

Індивідуальна та фронтальна робота.

Вивчення нового матеріалу.

Робота у групах

№ 263

Рішення завдання

№ 262

Рефлексія

Сьогодні ми продовжимо захоплюючу подорож загадковою та великою країною «Математика». Вам належить думати, обчислювати, змагатися,відкрити та вивчити нову тему.

- Хлопці! Країна Математика є високо в горах. Але якщо ви правильно виконаєте завдання, то зможете дістатися до неї. Давайте спробуємо та пограємо у гру «Піднімися сходами».

- На сходах записано приклади. Ваше завдання: обчислити відповідь, знайти її та відправити до свого прикладу. Якщо відповідь неправильна, хід переходить до іншого гравця.

- Молодці! Ми дісталися країни Математика.

Але, подивіться, двері зачинені. Щоб відкрити їх, треба підібрати шифр до замку.

Запишіть номер прикладу, в якому допущено помилку.

1 . 96000: 100 = 960

2 . 1250: 10 = 125

3 . 95000: 1000 = 950

Обчисліть, запишіть відповідь.

355 – 50*7

Запишіть номер правильного затвердження.

Щоб знайти дільник, потрібно:

  1. Подільне помножити на приватне.
  2. Подільне розділити на приватне.

Розв'яжи задачу усно, запиши відповідь.

Учень вирішує 10 прикладів за 40 хвилин.

Скільки часу у середньому йде на рішення

Один приклад?

Який шифр вийшов? 3 5 2 4

Четвертий рік ми подорожуємо вулицями, площами, провулками Математики і дуже багато чого навчилися. Перевіримо ваші знання.

Індивідуальна.

Частка чисел 350 і 7 збільши на 20.(70)

З 800 віднімай добуток чисел 30 і 9.(530)

До 50 додай частки чисел 36 і 6.(56)

Скільки дм 240 см?(24 дм)

Знайди периметр квадрата із стороною 9 см.

(36 см)

Чому дорівнює ширина саду, якщо його площа 54 кв. м, а довжина – 9 м.(6 м)

1. Визначення теми уроку.

Тему сьогоднішнього уроку ви дізнаєтесь, правильно вирішивши приклади та записавши під відповідями відповідні літери

500 * 6: 100Е

4000*3: 100 Н

950 - 720 + 42Д

140: 70*20 І

(270 - 50) * 10 Л

272 30 2200 30 120 40 30

Слово записується у зошиті.Перевірка.

Біля дошки діти пояснюють рішення прикладу та відправляють букву до відповіді.

Дітям лунає інструкція, за якою вони визначають ознаку подільності на 4. Кожна група робить висновок.

На дошці дано три схеми. Вибери вірну.

Розв'яжи задачу.

Дати кількісну оцінку роботи учнів

Беруть участь у роботі з повторення: у розмові з учителем відповідають поставлені питання.

Діти вирішують завдання разом із учителем.

Попередній перегляд:

Муніципальна бюджетна загальноосвітня установа м. Володимира

«Середня загальноосвітня школа № 10

з поглибленим вивченням іноземних мов»

  • Назва УМК - "Гармонія".
  • Назва варіативного підручника, автора підручника- Н.Б. Істомін, Математика.
  • Назва предмету– математика
  • Тема урока - Знаходження площі та периметра геометричних фігур.
  • Клас, у якому проводився урок- 4 клас.

Математика

УМК - "Гармонія"

Підручник «Математика» за редакцією Н.Б. Істоміною

Колективний проект

Тема: «Площа та периметр геометричних фігур»

Мета: формування освітніх компетенцій (інформаційних, проектувальних, комунікативних, креативних) учнів 4 «Б» класу у предметній галузі математики через включення учнів у колективний проект.

Навчальні завдання, спрямовані на досягнення:

1) особистісних результатів навчання:

- формування шанобливого ставлення до іншої думки, іншої точки зору;

Розвиток мотивів навчальної діяльності та формування особистісного сенсу вчення.

Розвиток уміння працювати з інформацією (збір, систематизація, зберігання, використання)- Пізнавальні УУД;

Формування початкових форм особистісної рефлексії -регулятивні УУД;

- формування вміння слухати та чути співрозмовника, вести діалог, викладати свою точку зору та аргументувати її,

- формування вміння взаємодії у статичних парах та групах- Комунікативні УУД.

3) предметних результатів навчання:

  • Закріплювати знання учнів на тему площа та вміння застосовувати отримані знання на практиці.
  • Формувати вміння знаходити площу та периметр, квадрата та прямокутника, а також фігур неправильної форми.
  • Вчити учнів робити висновки, оформляти результати.
  • Познайомити учнів із прикладами, пов'язаними з практичною необхідністю вимірювання площ та периметрів.
  • Навчити працювати у групі.
  • Навчити робити розрахунки.
  • Розвивати навички самостійної дослідницької діяльності.
  • Розвивати вміння використовувати набуті знання та вміння у практичній діяльності.
  • Розвивати розумову діяльність, творчі здібності та логічне мислення учнів у виконанні практичної роботи.
  • Формувати компетентності (інформаційні, проектувальні, комунікативні, креативні)

Обладнання, що використовується: класна дошка, картки з нідивілуальним завданням, кольорові олівці, лінійка, ручка.

Питання, що спрямовують проект

Основне питання

Навіщо потрібно вміти знаходити площу та периметр?

Проблемне питання

Площі: трикутника, фігур неправильної форми. Як скласти алгоритм знаходження площі геометричної фігури неправильної форми?

Самостійні дослідження:

Обчислення площ та периметрів геометричних фігур.

Виведення формул для обчислення площі трикутника та неправильних фігур.

Навчальні питання:

Площі яких фігур вміємо знаходити?

Що для цього потрібно знати та вміти?

Де в житті нам знадобляться ці знання та вміння?

п/п

Етапи уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Формування УУД

Організаційний момент

Вчитель вітає учнів, перевіряє їхню готовність до уроку.

Учні готові на початок роботи.

Мотивація до навчальної діяльності

Сьогодні ми маємо незвичайний урок, ви вже помітили. У кожного з вас у руках перепустка на цей урок.

Що являє собою перепустку?

Припустіть, про що йтиметься на уроці?

Займіть місце за тією партою, яка відповідає вашій перепустці. Будьте уважні.

Геометричні фігури

Про геометричні фігури

Осмислення навчальної задачі (актуалізація раніше вивченого)

Подивіться, наскільки прекрасні ці сади. На весь світ відомі королівський парк Версаль під Парижем, імператорський Петергофський парк під Петербургом, легендарні сади Семіраміди. Над їх створенням попрацювало багато людей. Як думаєте, з чого починалася їхня робота? А починалося все із проектування саду. Проектування саду – старовинне мистецтво.

До нас звернулася фірма, що займається ландшафтним дизайном, із проханням зробити проект саду. Якщо ми правильно зробимо розрахунки площі та периметра об'єктів саду, торгова фірма «Наш сад» надасть знижки на посадковий матеріал.

Перед вами план цього саду.

А ми в цей час продовжуємо знайомитись із планом саду. На ньому є будинок, газон, квітник, фруктовий сад.

Формулу яких геометричних постатей мають об'єкти саду?

Площі яких фігур ми з вами вміємо знаходити?

Трикутники, прямокутники, шестикутники.

Квадрати, прямокутники.

Згадайте формули знаходження. Серед запропонованих мною формул знаходження площ та периметрів, знайдіть ті, які допоможуть нам знайти площу та периметр квадрата, площу та периметр прямокутника. Знайдіть їх на дошці.

Формули площ яких фігур нам не знайомі?

Площа трикутника.

Відкриття нового знання (вивчення нового матеріалу)

Як вважаєте, яка тема нашого сьогоднішнього уроку?

Чому на уроці навчатимемося?

площа трикутника

Знаходити площу трикутника, спостерігати, аналізувати, працювати за планом, у групі.

Регулятивні УУД

Я пропоную вам сьогодні побути математиками, дослідниками та самостійно знайти спосіб визначення площі трикутника та спробувати самим створити формулу для знаходження площі трикутника.

Попрацюйте у групі. Згадайте правила роботи у групі.

Чемно поводитись один з одним, говорити тихим голосом, працювати активно, серйозно ставлячись до дорученого завдання, умій слухати інших.

Пізнавальні УУД

Робота у групах

Розподіліть ролі.

Використовуючи картки із завданнями, зробіть необхідні розрахунки. А картки з алгоритмами виступів допоможуть вам зробити висновок про виконану роботу.

Комунікативні УУД (постановка питань, ініціативна співпраця у пошуку та зборі інформації)

Рефлексія (підсумок уроку)

Чи надасть торгова фірма знижки на посадковий матеріал?

Чи правильно ми зробили розрахунки площі та периметра об'єктів саду?

Чому навчалися на уроці? Що впізнали?

Оцінити свою роботу на оціночних листах.


Технологічна карта уроку

Урок «відкриття» нового знання

УМК«Гармонія»

Предметна областьь: Математика (Н.Б. Істоміна)

Клас: 3 клас (2 частина)

Тема: Постановка навчальної задачі Нумерація багатозначних чисел. Знайомство з новою лічильною одиницею – тисячею. Аналіз структури тризначних та чотиризначних чисел. Класифікація багатозначних чисел.

Ціль. Створити дидактичні умови для постановки навчальної задачі: познайомитися з новою лічильною одиницею – тисячею, навчитися читати та записувати чотиризначні числа.

Навчальні завдання, спрямовані на досягнення особистісних результатів навчання:

    формування шанобливого ставлення до іншої думки, до іншої точки зору;

Навчальні завдання, спрямовані на досягнення метапредметних результатів навчання:

    формування вміння працювати з новою інформацією на тему (відбирати, виділяти, узагальнювати);

    формування вміння вибудовувати мовні висловлювання;

    формування умінь працювати у статичних групах та парах (комунікативні УУД);

    формування початкових форм рефлексії (регулятивні УУД).

Навчальні завдання, спрямовані на досягнення предметних результатів навчання:

    освоєння знань про нумерацію багатозначних чисел

Обладнання уроку(Створення підготовленого інформаційно – освітнього середовища): ПК вчителі, підручники, листи для самостійної роботи, картки для роботи в парах, картки для самооцінки.

Етап уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

УУД, що формуються

Самовизначення до діяльності.

Мотивує учнів початку уроку

Вступають у діалог з учителем: за якою ознакою можна поділити числа на 2 групи?

Чим схожі числа у двох рядах?

    33, 84, 75, 22, 13, 11, 44, 53

    91,81, 82. 95, 87, 94, 85

Комунікативні

Актуалізація знань та фіксація утруднення в діяльності

Пропонує збільшити число першого ряду на 2 сотні та записати отримані числа в порядку зростання (виконує 1варіант)

2варіант-збільш число другого ряду на 7 сотень і запиши отримані числа в порядку зменшення

Виконують обчислення за варіантами і записують у робочому зошит отримані числа відповідно до поставленого завдання.

Пізнавальні, комунікативні

Постановка навчальних завдань.

Організовує роботу у статичних парах над №149 (2 частина) визначення теми уроку. Вчитель у позиції консультанта спонукає учнів до висування гіпотез щодо прийняття навчальних завдань. Виникає проблемна ситуація: як продовжити ряд чисел 991, 992, 993, 994.

Працюють у парах, формулюють тему уроку («Гра уважний учень») При утрудненні користуються калькулятором і називають найменше чотиризначне число. У підручнику читають міркування Миші та Маші та формулюють тему уроку.

Регулятивні, пізнавальні

Побудова проекту виходу із труднощів (організація взаємодії з учнями на тему уроку):

«Чотиризначні числа»

Робота із вправами підручника с.49-50

Індивідуальна робота №152

Робота у статичних групах №153

Організує обмін думками з питання: Як називається новий розряд, який знаходиться на четвертому місці праворуч

Організовує самостійну роботу учнів, спонукає учнів до висування гіпотез

Організує роботу у статичних групах

Організує гру «Потопаємо – поплескаємо»

Самостійно висувають та обґрунтовують гіпотези, беруть участь у діалозі, розмірковують над №151, знаходять правила, за якими складено ряди чисел.

Обмінюються думками, вносять доповнення та поправки.

За запропонованою інструкцією порівнюють числа.

Виконують роботу у статичних групах із подальшою перевіркою.

Пізнавальні, комунікативні, особистісні

Регулятивні

Пізнавальні, комунікативні, регулятивні

Первинне закріплення №154

Беруть участь у грі. «Хто найуважніший»

Пізнавальні,

особистісні

Самостійна робота із взаємоперевіркою за зразком

Заохочує до виконання самостійної роботи. Запис чисел під диктування.

3579, 20 сотень, 300, 1234, 17, 6054, 1903, 8000, 1001

Створення ситуації успіху. (Для тих, хто припустився помилок, ситуація успіху полягає у виявленні причин помилок та їх виправленні)

Виконують самостійно-

ну роботу з

взаємоперевіркою за зразком. Самооцінка.

Регулятивні, пізнавальні, комунікативні

Включення до системи знань та повторення.

Заповни таблицю №155

Рефлексія діяльності.

Організовує самостійну діяльність дітей, допомагає при утрудненнях.

Що було складно?

Які вправи сподобалися?

Над чим треба попрацювати вдома?

Виберіть собі домашнє завдання із ТПО.

Діти вирішують завдання:

«Миша дізнався, що коли йому був 1 рік, його батькові був 21 рік. Він вирішив скласти таблицю...»

Діти вирішують завдання та результати обчислень записують у таблицю.

Учні оцінюють свою діяльність на уроці.

Регулятивні, пізнавальні

Прогнозований результат:

    сформується базовий рівень умінь працювати з інформацією на тему, вибудовувати мовні висловлювання, працювати в парах і групах;

    сформуються початкові форми рефлексії;

    сформується базовий рівень уміння записувати чотиризначні числа та вміти їх правильно читати

Ірина Андріївна Чорнобай
Технологічна карта уроку російської мови УМК «Гармонія» «Знайомство з приставкою та суфіксом» (другий клас)

Технологічна карта уроку російської мови у 2 класі ОС« Гармонія» , учитель Чорнобай І. А.

Тема Введення понять « префікс» і « суфікс» (« Знайомся: інші частини слів!)

Освітні:

Формування уявлення про приставках та суфіксах як частинах слова, що мають своє значення та виконують у слові важливу роботу.

Виховувати культуру поведінки при фронтальній роботі, індивідуальній та груповій роботі.

Формувати УУД:

- Особистісні УУД: Уявлення про багаті можливості російської мови, поява елементів свідомого ставлення до своєї мови, контролю над нею. Задоволення від усвідомлення своїх досягнень, від подолання виникаючих навчальних труднощів. Позитивне ставлення до вчення, елементи поваги себе як особистості, що навчається.

- Регулятивні УУД: Усвідомлювати та приймати навчальне завдання Планувати свої дії, виконувати навчальні дії в матеріалізованій, мовній чи розумовій формі, використовувати мову для регулювання своїх дій. Контролювати процес та результати діяльності (своєї та чужої, вносити корективи. Оцінювати свої досягнення, усвідомлювати труднощі, шукати (Спільно з учителем)їх причини та способи подолання.

- комунікативні УУД: Вступати у навчальну співпрацю з однокласниками, брати участь у спільній діяльності, надавати взаємодопомогу, здійснювати взаємоконтроль, виявляти доброзичливе ставлення до партнерів. Створювати усні та письмові висловлювання, вибирати найточніші мовні засоби.

- Пізнавальні УУД: Усвідомлювати необхідність нової інформації, черпати її з підручника, з пояснення вчителя Розуміти інформацію, подану у схематичній формі, переводити їх у словесну. Володіти загальними способами вирішення конкретних лінгвістичних завдань, знаходити у зазначених джерелах мовніприклади для ілюстрації певних понять, правил, закономірностей.

Спостерігати за значенням мовних одиницьздійснювати аналіз, синтез, порівняння, класифікацію мовноїматеріалу за заданими критеріями, працювати з моделями, будувати нескладні міркування, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, робити висновки, формулювати їх, узагальнювати отримані відомості.

Запланований результат Предметні:

Знати поняття « префікс» , « суфікс» .

Вміти: виділяти приставку та суфікс у слові; називати ознаки приставки та суфікса;

Особистісні: Мати уявлення про багаті можливості російської мови, поява елементів свідомого ставлення до своєї мови, контролю над нею. Усвідомлювати свої досягнення, долати виникаючі навчальні труднощі. Позитивно ставитися до вчення, виявляти повагу до себе як особистості, що навчається.

Метапредметні

уроці за допомогою вчителя; планувати свою дію відповідно до поставленого завдання; вносити необхідні корективи в дію після його завершення на основі його оцінки та обліку характеру зроблених помилок (Регулятивні УУД).

Вміти слухати та розуміти мову інших; оформляти свої думки в усній формі (Комунікативні УУД).

Вміти орієнтуватися у своїй системі знань; здійснювати аналіз об'єктів; знаходити відповіді на запитання у тексті, ілюстраціях; перетворювати інформацію з однієї форми в іншу: складати відповіді на запитання (Пізнавальні УУД).

Основні поняття Слово, значення слова, однокорінні слова, частини слова, корінь, суфікс, префікс, Закінчення.

Міжпредметні зв'язки Російська мова, літературне читання, навколишній світ

Ресурси:

Основні

Додаткові Соловейчик М. С., Кузьменко Н. С. Підручник російської мови«До таємниць нашого мови» 2 клас, 2ч.

Соловійчик М. С., Кузьменко Н. С. Зошит-задачник ч. 3

Навчальна презентація

Організація простору Фронтальна робота, індивідуальна робота, робота в парах, робота в групах

Технологіяпроведення Діяльність

учнів Діяльність

вчителі Завдання для учнів, виконання яких призведе до досягнення запланованих результатів Заплановані результати

Предметні УУД

I. Мотивація до навчальної діяльності (2 хв)

Цілі: - створення умов виникнення в учнів внутрішньої потреби включення до навчальної діяльності;

Уточнення типу уроку;

Уточнення тематичних рамок. Промовляють правила поведінки на уроці, Пояснюють, для чого потрібно виконувати ці правила.

Промовляють девіз уроку, визначають тип уроку.

Організовує учнів на початок уроку.

Уточнює тематичні межі. - Ми раді вітати у нашому класі гостей! Привітайте, хлопці!

Почати наш урокя хотіла б з девізу. Допоможіть мені: СЛАЙД № 1

Горішок знань твердий, але все ж

Ми не звикли відступати!

Учню завжди допоможе

Простий девіз: "Хочу все знати!"

Який девіз у нашого уроку? ("Хочу все знати!")

А чому корисно отримувати нові знання?

(Знання роблять нас розумнішими і світ навколо кращими)

Я бажаю вас стати розумнішими та покращити світ навколо нас. Вміти оформляти свої думки в усній формі; домовлятися з однокласникамиспільно з учителем про правила поведінки та спілкування та слідувати їм (Комунікативні УУД).

II.Чистописання. Актуалізація опорних знань (8 хв)

Цілі:

актуалізація опорних знань та умінь;

Запис у зошитах числа, оформлення виду роботи.

За допомогою вчителя повторюють опорні знання, складають таблицю-опору

Організує формулювання теми та цілей уроку учнями, перевірку домашнього завдання

Чистопис.

1. Прочитайте слова. Яке слово «зайве»? Чому? (Косар - відрізняється значенням).

2. Запишіть слід. рядку слова, об'єднані загальним змістом, дотримуючись всіх правил каліграфії.

коса косичка коси

Яке слово є перевірним? Чому? Позначте їх.

Яка ще орфограма? (поєднання ЧК/ЧН)

3. Знайдіть зміни того самого слова. (коса, коси). Чим вони відрізняються? Навіщо служить закінчення? (Для зв'язку слів у реченні)

4. Знайдіть пару однокорінних слів (коса-кіска/ коси-кіска/ коса-косар). Що спільного у цих словах? (значення та корінь). Виділіть його.

5. Яке значення кореня? (У ньому укладено значення слова).

* багатозначність слів

ПІДСУМК: Які частини слова згадали? Яке їхнє значення? Почнемо складати таблицю – опору.

Вміти оформляти свої думки в усній формі (Комунікативні УУД).

Вміти визначати та формулювати ціль на уроці за допомогою вчителя(Регулятивні УУД).

ІІІ. Творче застосування знань у новій ситуації (проблемні завдання)Формулювання теми уроку, постановка цілі.

(20 хв)

Ціль: організація формулювання теми уроку учнями;

Організація постановки мети уроку учнями;

Робота із запровадження понять « суфікс» , «закінчення»; їх умовного позначення; тренування у визначенні та виділенні частин слів.

Завершують думку. Складають слово із частин.

Відповідають на ці запитання.

За допомогою вчителя формулюють тему, цілі уроку.

Замінюють опис предмета назвою, виділяють частини слів. Організовує роботу учнів над завданням.

Вводить поняття та позначення приставки та суфікса.

Ці наукові слова прийшли до нашого моваіз стародавнього іноземного мови, латинська. У перекладі на російську мову вони означають: префікс(її вчені називають ще інакше – префікс) - « приставлений попереду» , а суфікс -«підставлений».

Завдання 509 усно потрібно закінчити думку

Перші весняні квіти, які починають рости ще під снігом, так і називаються (під-сніж-ник-і)

СЛАЙД №2

Про що йдеться?

Складемо це слово із частин, як із деталей конструктора, і запишемо його.

Позначимо відомі частини слова. Повторіть їхню роботу.

Чи всі частини назвали? Проблема? (так)

на уроці будемо повторювативідомі знання чи здобувати нові? (нові)

СЛАЙД №3

Які етапи здобуття знання? (що я не знаю? Сам знайди спосіб)

Про що сьогодні мають дізнатися?

ТЕМА УРОКУ

Визначте мету нашого уроку

МЕТА УРОКУ

Які ще частини є у слові

Чи мають вони свою роботу?

РОБОТА З ГРУПІВ

Згадайте, які "ключи"для відкриття знань ми використовуємо? (Робота з підручником/енциклопедією/довідником; інформація з Інтернету; запитати у вчителя/батька).

Які правила роботи у групі ви знаєте?

Сьогодні ми скористаємося підручником.

Завдання 510 – дізнаємося про незнайомих частинах слова.

Використовуючи інформацію з підручника, заповніть аркуші із завданням.

Фізхвилинка

ПЕРЕВІРКА РОБОТИ У ГРУПІ

Назвіть та позначте ще не вказані частини слова проліски.

ПІДСУМК: Які частини слова дізналися? Яке їхнє значення? Закінчимо складати таблицю - опору.

Вміти виділяти у слові корінь та закінчення.

Вміти визначати етапи уч. діяльності;

Вміння визначати тип, тему та мету уроку

Вміння працювати у групі

Знати що таке префікс, суфікс, вміти їх знаходити та позначати.

Знати як знайти частини слів, вміти визначати склад слова та позначати його частини.

Будувати зрозумілі висловлювання; відповідати на запитання, слухати відповіді інших. (Комунікативні УУД)

Здійснювати аналіз мовного матеріалу, моделювати висновки, використовувати їх у практичних цілях; встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, узагальнювати отримані відомості. (Пізнавальні УУД)

Будувати короткі ділові повідомлення, у тому числі на основі узагальнюючих таблиць, схем (Комунікативні УУД)

IV. Контролююче завдання (10 хв)

Ціль: закріплення вміння підбирати антоніми до запропонованих слів, відзначати частину слова, за допомогою якої вони утворені Виконують завдання за інструкцією самостійно. Організує роботу класу над завданням.

Завдання 511 (ТПО)- Замінити одним словом, позначити всі відомі тобі частини слів, не забувай про орфограми:

Дитинча тигр

Людина, робота якої – літати літаком

Хлопчик, який навчається у школі

Дитина, яка ще не доросла до школи

Маленький дуб

Маленька береза

Сік берези (який)

Берег моря (який)

Робота в класі(яка)

ПІДСУМК: Яке завдання виконували? Правопис яких орфограм повторили?

ОЦІНЮЙТЕ СЕБЕ Знати, що таке антоніми, вміти підбирати антоніми до запропонованих слів, виділяти частини слова, за допомогою яких вони утворені. Розрізняти спосіб та результат дії; контролювати процес та результати діяльності (Своєї і чужої); оцінювати правильність виконання дій, вносити необхідні корективи. Вміти планувати свою дію відповідно до поставленого завдання (Регулятивні УУД).

V. Рефлексія навчальної діяльності на уроці, інструктаж про домашнє завдання (3 хв)

Цілі: робота з формування адекватної самооцінки учнів Виконують самооцінку роботи.

Записують домашнє завдання. Організовує рефлексію.

Виставляє позначки за урок.

Дає інструкцію з домашнього завдання. -Яка тема нашого уроку?

Яку мету поставили?

Виходячи з мети уроку, Який результат д. б. досягти?

Чи досягли його?

ПРОДУКТИВНЕ ПОВТОРІННЯ

Які частини можуть бути в словах крім кореня та закінчення?

Яку роботу виконує кожна частина у слові?

Чим подібні нові частини слів? Чим відрізняються?

Будинки: с. 106 відомостей; упр. 514 Робити узагальнення для роботи над завданнями уроку. Здатність до самооцінки на основі критерію успішності навчальної діяльності (Особистісні УУД).

Технологічна карта уроку образотворчого мистецтва №6 дата _______________________________________ Тема урокуНамисто з ягід та гірлянди квітів

Ціль Виокремлювати своєрідність образної мови декоративно-ужиткового мистецтва (стилізація, ритм, симетрія, колірна гармонія).

Завдання: -вчити розрізняти теплі та холодні кольори

Створювати ритмічно організовану композицію;

Оцінювати виразність результатів своєї творчої діяльності та однолітків;

Відрізняти предмети, створені художником-ювеліром, від творів живопису та графіки.

Етап уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

УУД

    Організаційний момент (1 хв.)

    Перевірка готовностіучнів до уроку.

Підготовка класу до роботи

Цілепокладання (3 хв.)

Хлопці, зверніть увагу на навколишній світ. Як чудово все довкола! Розносочні квіти, зелені дерева, Синє небо, білі хмари. Навіть кольори машин на вулицях різні. Основу всього цього багатства фарб поєднують три основні кольори: червоний, синій та жовтий. Поєднуючи ці три кольори ми отримуємо решту кольорів. Наприклад, якщо змішати червоний та жовтий, то вийде темно-червоний колір, якщо з'єднати синій та червоний – фіолетовий, з'єднання жовтого та синього дає нам зелений колір

У веселки можна побачити різні смуги кольорів. З них три – це основні кольори, а решта чотирьох кольорів з'явилися від з'єднання цих фарб.

Як ви розумієте фразу "холодні" кольори?

Як ви розумієте фразу "теплі" кольори?

- - розгляньте с.25. Покажіть той колір, який максимально близький до кольору аґрусу (жовто-зелений), потім смородині (червоно – помаранчевий).

Тема урока:

відповідають питання. Беруть участь у обговоренні

Пізнавальні (розвиток можливості смислового сприйняття тексту)

Регулятивні (у співпраці з учителем ставити творчі та навчальні завдання)

Введення у тему уроку (.)

Фізмінутка (3 хв.)

Звертає увагу на репродукції на 26 та 27 сторінках підручника.

Квіти, плоди та ягоди з давніх часів у різних країнах світу уособлювали багатство землі-прародительки. Багато свят: день народження, день весілля, весняні, літні та осінні свята супроводжують букети, вінки або гірлянди з квітів, трав чи ягід. В Індії є традиція одягати гірлянду із квітів на шию почесному гостю. У деяких африканських племенах кольорові обручі, зроблені з різнокольорового насіння та плодів, є окрасою та оберегом. Оберіг – це те, що охороняє людину від нещастя та хвороб. Тому, коли людині дарували декоративну прикрасу у вигляді вінка, гірлянд, каблучок, браслетів або намист, то передбачалося, що ця прикраса виконуватиме функцію охорони, оберегу.

Художники, які виготовляють декоративні прикраси, називаються ювелірами. Замість ягід і квітів вони використовують дорогоцінне та напівдорогоцінне каміння, метали, кольорове скло, пластмасу та ін.

Прояв інтересу до теми

Розгляньте ряди намиста, які розміщені на сторінці 28, зверніть увагу на те, що ритмічне з'єднання намистин (чергування намистин) може бути різноманітним, наприклад, одна маленька, за нею велика і знову – маленька. Або три маленькі, потім одна велика, і знову – три маленькі. Намистини можуть бути різними за формою та величиною.

Розгляньте прийоми виготовлення намиста з пластиліну (або кольорового пластику), які показані на 28-29 сторінці.

- * Пропоную дітям скласти свої намисто для мами (сестри, бабусі чи подруги), використовуючи холодну, теплу або змішану (контрастну теплу та холодну) гаму кольорів. Важливим етапом у виготовленні намиста є задум, виражений у назві. Прощу хлопців вигадати задуманому образу назву, наприклад, «Холодні фарби ранку», «Гарячі сонячні квіти», «Колірне коло радості», «Мамина посмішка», «Сонячний день» тощо.

розглядають зразки

Обговорюють план роботи,

послідовність,

    Яким ви уявляєте собі прикрасу?

    Я пропоную вам спочатку намалювати фломастерами різні ланцюжки намиста. Виберіть найвдаліший варіант і зробіть намисто з пластиліну.

    У міру виконання роботи, відзначаю вдалі починання, нагадую дітям про те, щоб вони підбирали таке колірне оформлення намистин, яке відповідало б задуму. Щоб за потребою вони змішували кольори пластилінів. Наприклад, щоб зробити колір ніжнішим, його потрібно змішати з білим пластиліном.

    За бажанням і у разі, якщо залишився вільний час, учням пропонується виконати ювелірний комплект, що складається з намиста, браслета, сережок та кільця.

Застосовують нові знання під час виконання роботи

виконують малюнок

Створення кольору в роботі

Регулятивні (робота на зразок

. Виставка робіт учнівта їх обговорення.

    Подивіться, скільки красивих прикрас ви виготовили із пластиліну!

    Який настрій виникає у вас, коли дивитеся на вироби?

    Розкажіть, які кольори підбирали.

2.Узагальнення.

    Прибирання робочого місця.

самооцінка власної діяльності

Технологічна карта уроку образотворчого мистецтва №7 дата ____________________________

Тема урока:День і ніч.

Цілі:відображати стан природи (сум, радість, тривога), використовуючи виразні можливості графічних матеріалів: точку, лінію, штрих, пляму.

Завдання:- вчити висловлювати емоційні судження про красу нічного пейзажу;

Виконувати графічну композицію, використовуючи виразність чорно-білого розмаїття;

Оцінювати виразні риси чорно-білих зображень, вигадувати оригінальні назви своїм малюнкам;

Відрізняти твори графіки від мальовничих.

Етап уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

УУД

Організаційний

Перевірка готовностіучнів до уроку.

Доброго дня, хлопці!

Сподіваюся, що наша зустріч буде корисною та цікавою для всіх.

Девіз допоможе нам у дорозі: сміливо йди вперед, не стій на місці, що не зробиш один, зробимо ми разом

Підготовка класу до роботи

Особистісні (підвищення рівня мотивації навчальної та творчої діяльності)

Цілепокладання

Ілюстрації із зображенням різного часу доби

Який час доби зображено? (день і ніч)

Чи однаково художники бачать цей час доби?

Про що йтиметься на уроці?

Підручник стор 30 – читайте тему уроку?

Чому вчитимемося?

Беруть участь у обговоренні

Введення у тему уроку (.)

Фізмінутка (3 хв.)

Обговорення ілюстрацій у підручнику на 30-33 сторінках.

Чому художник Костянтин Богаєвський зобразив свічення місяця в такий незвичайний спосіб (с.30 підручника)?

У якому вигляді мистецтва: живопису чи графіку, виконані роботи К. Богаєвського та Ф.Мазереля? (Графіка, с.30,31 підручника).

Чому митці не стали вводити колір у свої композиції?

Які засоби художнього вираження: точку, лінію, штрих, пляму використовував К.Богаєвський у малюнку «Сяюче місто», а Ф.Мазерель – у гравюрах із серії «Ніч»?

* Читання вірша К. Бальмонта «Молод».

Розгляньте дитячі малюнки на 32-33 сторінках підручника та визначити:

* Що означає «новолуння»?

* Які малюнки найбільше відображають зміст вірша?

* В результаті обговорення виявиться, що не один малюнок не повністю відображає рядки цього вірша. Кожна людина по-своєму бачить ніч – той загадковий час доби: хтось алегорично, у вигляді портрета прекрасної дівчини, хтось зображує ніч у місті, хтось бачить нічний пейзаж із образом самотнього звіра, який виє, дивлячись на місяць і т.п.

Прояв інтересу до теми

Відповідають на запитання

Читають вірш

Пізнавальні (дати початкове уявлення)

Особистісні (розвиток естетичних почуттів)

Комунікативні (формування власної думки)

Особистісні (духовно-моральний розвиток дітей за допомогою формування особливого ставлення до природи)

IV. Демонстрація послідовності роботи над малюнком

(Мета-побудова нового способу дії)

Дітям заздалегідь лунають білі та чорні аркуші паперу, білі та чорні гелеві ручки. Технологія роботи дітям зрозуміла: щоб зобразити на чорному тлі зображення потрібно працювати білим кольором, а білому тлі – чорним (див. аркуш 21 Творчої папки).

Вигадайте свій сюжет на тему «Ніч – день». Виконайте малюнок, використовуючи контраст білого та чорного кольорів.

* Юні рисувальники задумують ідею малюнка (задум) і можуть її промовити вголос: Я малюватиму царицю Ніч чорним кольором на білому тлі. Я намалюю День і Ніч: з одного боку сонце та квіти, а на дугому боці – місяць та дерева. Я намалюю білим кольором День у вигляді принца з короною, яка сяятиме, як сонце. Я намалюю шахове королівство Білого та Чорного короля – Короля Ночі та Короля Дня тощо.

Розглядають зразки

Обговорюють план роботи,

послідовність,

правильність виконання завдання

Регулятивні (розвиток вміння приймати та зберігати інформацію, плануючи свої дії відповідно до неї)

Комунікативні (задавати суттєві питання)

V. Самостійна робота дітей

) Творча практична діяльність учнів

Виконують малюнок

VIII. Рефлексія (підсумок уроку).

1.Виставка робіт учнівта їх обговорення.

    Який настрій виникає у вас, коли дивитеся на малюнки?

2.Узагальнення.

    Що нового ви дізналися на уроці?

- Чому ми навчалися сьогодні на уроці?

    Прибирання робочого місця.

беруть участь в обговоренні

Комунікативні (уміння висловлювати свої думки)

Особистісні (орієнтація на розуміння причин успіху чи не успіху виконаної роботи

Технологічна карта уроку образотворчого мистецтва №8 дата ____________________________

Тема урока: Світ природи дарує нам матеріали для творчості

Ціль:розширити уявлення другокласників про те, що будь-який художній матеріал може стати матеріалом для творчості, і мудрий художник – це насамперед уважний глядач, який навчається у природи розуму-розуму.

Завдання:

Вчити розрізняти образотворчі можливості різних художніх матеріалів та основні види образотворчого мистецтва: архітектура, графіка, живопис, скульптура, декоративно-ужиткове мистецтво;

Висловлювати задум через композицію на тему «Будинок».

Оцінювати виразні якості виробу чи малюнка, вигадувати оригінальні назви творчим роботам.

Етап уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

УУД

Організаційний

Вітання.

Перевірка готовності учнів до уроку.

Підготовка класу до роботи

Особистісні (підвищення рівня мотивації навчальної та творчої діяльності)

Цілепокладання

Ми всі так прагнемо, щоб нас оточували гарні речі, що дуже часто самі намагаємося прикрасити те, що нам здається надто безликим.

І тоді на велосипеді з'являються різні орнаменти, виготовлені з різнокольорового дроту, а на сумочці нашивається бісер і т.д.

Сьогодні ви спробуєте свої сили у більш масштабній справі –

спроектуєте оформлення свого будинку або створите казковий будинок.

Беруть участь у обговоренні

Пізнавальні Регулятивні (у співпраці з учителем ставити творчі та навчальні завдання)

Введення у тему уроку (.)

Фізмінутка (3 хв.)

- Те, чим ви займатиметеся на уроці, називається дизайном. У сучасному житті ви часто чуєте це слово: дизайнерська лінія меблів, ландшафтний дизайнер, дизайнер одягу тощо.

- Що таке дизайн?(Відповіді учнів.)

Саме поняття дизайну з'явилося на початку 1930-х років.Дизайн (перекладається з англійської якпроектувати ) – художнє конструювання предметів. До цього інженери-конструктори з зневагою ставилися до зовнішнього вигляду верстатів, машин, а дбали переважно лише про те, щоб вони краще працювали.

Які мистецькі матеріали зберігає природа?

Яким чином з давніх-давен люди (художники, архітектори та ін.) використовували ті чи інші матеріали для будівництва своїх жилищ, для прикраси екстер'єру та інтер'єру будинку, створення посуду та одягу?

Гра «Що – Чим?» (Див.22, 23 лист Творчої папки другокласника).

Як зоровий матеріал можна використовувати репродукції підручника, вміщених на с. 34-37, і інших сторінках, і розворотах підручника, початківців нову рубрику (с.4-5, 40-41,84-85,134-135).

Прояв інтересу до теми

Відповідають на запитання

Читають вірш

Пізнавальні (дати початкове уявлення)

Особистісні (розвиток естетичних почуттів)

Комунікативні (формування власної думки)

Особистісні (духовно-моральний розвиток дітей за допомогою формування особливого ставлення до природи)

IV. Демонстрація послідовності роботи над малюнком

(Мета-побудова нового способу дії)

- Після гри, робимо висновок про те, щобудь-який природний матеріал може використовуватися людиною для різних видів художньої творчості: в архітектурі, декоративно-ужитковому мистецтві, живописі, графіці та скульптурі,

творче завдання на 38 сторінці підручника, діти приступають до його виконання.

Обговорюють план роботи,

послідовність,

правильність виконання завдання

Регулятивні (розвиток вміння приймати та зберігати інформацію, плануючи свої дії відповідно до неї)

Комунікативні (задавати суттєві питання)

V. Самостійна робота дітей

) Творча практична діяльність учнів

Після обговорення задумом учні приступають до практичної роботи

(За п'ять-десять хвилин до кінця уроку виставляю оцінки. Називаючи прізвище дитини, прошу показати свою роботу. Якщо учень ще не завершив образ, то ставлю оцінку за етап роботи.)

Застосовують нові знання під час виконання роботи.

Виконують малюнок

Регулятивні (робота на зразок

VIII. Рефлексія (підсумок уроку).

1.Виставка робіт учнівта їх обговорення.

2.Узагальнення.

    Що нового ви дізналися на уроці?

- Чому ми навчалися сьогодні на уроці?

3.Прибирання робочого місця.

Самооцінка своєї діяльності

беруть участь в обговоренні

Комунікативні (уміння висловлювати свої думки)

Особистісні (орієнтація на розуміння причин успіху чи не успіху виконаної роботи

Технологічна карта уроку образотворчого мистецтва №9 дата ____________________________

Тема урока:Таємниці підводного світу.

Ціль:вивчати оцінювати незвичайність форм мешканців підводного світу.

Завдання:

Виявляти кмітливість при розгадуванні загадок для мешканців підводного царства;

Аналізувати виразність архітектурних споруд;

Виконувати ілюстрацію, використовуючи засоби художньої виразності: колір, лінію, ритм чи ін;

Оцінювати виразні якості виробу чи малюнка, вигадувати оригінальні назви творчим роботам

Етап уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

УУД

Організаційний

Підготовка класу до роботи

Особистісні (підвищення рівня мотивації навчальної та творчої діяльності)

Цілепокладання

Продовжуючи тему попереднього заняття «Світ природи дарує нам матеріали для творчості», ми можемо сказати про те, що художник, будучи уважним глядачем, вивчає навколишній світ природи, спостерігає за ним і використовує отримані враження у своїй творчості. Завдяки можливостям сучасних комунікативних та інформаційних комп'ютерних технологій людина може познайомитись із життям підводних глибин.

Сьогодні я запрошую всіх вас відкрити блакитне покривало Землі і заглянути в підводне царство. Вода – найтаємничіша та найкрасивіша природна стихія. Перед вами відкриється гармонійний та прекрасний світ. А потім ми постараємося створити все різноманіття та пишність підводного світу.

Беруть участь у обговоренні

Пізнавальні Регулятивні (у співпраці з учителем ставити творчі та навчальні завдання)

Введення у тему уроку (.)

Фізмінутка (3 хв.)

Мультимедійна презентація.

На 42 і 43 сторінках підручника вміщено мешканців річок, морів та океанів, розгляньте їх уважно.

Сприйняття репродукцій можна доповнити справжніми раковинами. Якщо це раковина великого розміру, її можна прикласти до вуха 1-3 учнів, щоб вони послухали «шум моря».

Милування цими формами породило безліч архітектурних ідей у ​​художників.

Прояв інтересу до теми

Відповідають на запитання

Читають вірш

Пізнавальні (дати початкове уявлення)

Особистісні (розвиток естетичних почуттів)

Комунікативні (формування власної думки)

Особистісні (духовно-моральний розвиток дітей за допомогою формування особливого ставлення до природи)

IV. Демонстрація послідовності роботи над малюнком

(Мета-побудова нового способу дії)

Розгляньте 44-45 сторінок підручника.

Яка архітектурна споруда вам найбільше подобається? Чому?

Сьогодні, використовуючи будь-які художні матеріали, ви повинні відобразити красу підводного світу. Намалюйте ілюстрацію до казки Г.Х. Андерсена «Русалочка» або створіть образ підводного палацу, де вона живе.

Обговорюють план роботи,

послідовність,

правильність виконання завдання

Регулятивні (розвиток вміння приймати та зберігати інформацію, плануючи свої дії відповідно до неї)

Комунікативні (задавати суттєві питання)

V. Самостійна робота дітей

) Творча практична діяльність учнів

Якщо робота виконана трохи раніше, тоді вчитель може запропонувати дітям розквітати замок Русалки золотою та срібною гелевою ручкою або кольоровими олівцями (див. аркуш 26 Творчої папки).

(По закінченні творчої роботи, якщо малюнки виконані за допомогою акварелі або гуаші, то вони сушаться, якщо – графічними матеріалами, то одразу поставити вибіркові оцінки.

При проставлянні оцінок журнал можна виробити певну тактику. Можна пройти по класу і вичленувати малюнки, виконані на 4, а решті дітей поставити оцінку 5 за час або після уроків, що залишився до кінця.

Тим учням, яким ставиться 4 - потрібно дати роз'яснення своєї роботи, звертати їхню увагу на те, що наступного разу їм потрібно буде врахувати, щоб досягти кращого результату.)

Застосовують нові знання під час виконання роботи.

Виконують малюнок

Регулятивні (робота на зразок

VIII. Рефлексія (підсумок уроку).

1.Виставка робіт учнівта їх обговорення.

2.Узагальнення.

    Що нового ви дізналися на уроці?

- Чому ми навчалися сьогодні на уроці?

3.Прибирання робочого місця.

Самооцінка своєї діяльності

беруть участь в обговоренні

Комунікативні (уміння висловлювати свої думки)

Особистісні (орієнтація на розуміння причин успіху чи не успіху виконаної роботи



Подібні публікації