Казка вперте козеня. Уперте козеня Головні герої казки вперте козеня

Усенка Олена Валентинівна

ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ. 3 КЛАС

УМК «ПЕРСПЕКТИВА»

Тема урока : «Наш театр. С.Михалков «Уперте козеня»

Інсценування казки»

Тип уроку: урок застосування знань, умінь та навичок

Дидактична мета уроку:

організувати спільну діяльність учнів із метою інсценування літературного твору

відпрацювати промовисте читання через рішення різних виконавських завдань.

Завдання:

Предметні:

Вчити інсценувати літературний твір, ґрунтуючись на аналізі засобів вираження

Метапредметні:

пізнавальні: розвивати вміння будувати мовленнєві висловлювання, здійснювати пошук необхідної інформації з різних джерел (текст, ілюстрації, презентація); вміння формулювати та вирішувати проблеми

регулятивні: навчати вмінню формулювати цілі уроку, вмінню працювати за планом, зберігаючи навчальне завдання, формувати вміння виконувати само- та взаємоперевірку виконаного завдання

комунікативні:формувати вміння співпрацювати з однокласниками та вчителями у вирішенні навчальних завдань, формулювати та відстоювати свою позицію;

Особистісні: формувати позитивну навчальну мотивацію, вивчати розуміння особистої відповідальності за успіх у виконанні навчальної задачі; формувати вміння висловлювати власне ставлення до героя у процесі інсценування;

Заплановані результати:

Предметні:

Учні отримають можливість:

аналізувати та відбирати виразні засоби (інтонацію, міміку, жести) для інсценування літературного твору;

творчо реалізувати власне ставлення до героїв у процесі підготовки та проведення інсценування та читання з ролей

Метапредметні:

пізнавальні : учні отримають можливість

оперувати інформацією, отриманою з різних джерел відповідно до поставленого навчального завдання;

будувати логічні міркування під час аналізу власного вибору засобів виразності

комунікативні:учні отримають можливість

висловлювати свою думку, співпрацювати з однокласниками та вчителями, здійснювати взаємоконтроль;

регулятивні : учні отримають можливість

вчитися працювати за наміченим планом відповідно до поставленого завдання;

Особистісні : учні отримають можливість:

Формувати власну позицію у розумінні відповідального ставлення до рідних, до сім'ї, до друзів

аналізувати вчинки героїв твору, співвідносити їх із реальними життєвими ситуаціями

робити свій моральний вибір

Форми організаціїроботи учнів на уроці:

Фронтальна, групова, індивідуальна

Використовувані технології:

  • Комунікативні технології (робота у парах, групах)
  • Елементи ігрових технологій

Засоби навчання та обладнання:

1.Підручник Л.Ф.Кліманова, Л.А.Виноградська, В.Г.Горецький Літературне читання.3 клас (1-4). М.: «Освіта», 2012р. у 2-х частинах.

2.Картки з текстом анкети «Самооцінка» (розробка Усенка Є.В.)

3. «Картка театрального критика» (розробка Усенка Є.В.)

4.Віршований текст за мотивами казки С.Михалкова

(ксерокопії для домашнього читання)

5.Мультимедійна установка для перегляду презентації

6. ЕОР, створений вчителями для цього уроку:

Презентація (Програма Microsoft Power Point)

7. Ліцензійний ЕОР:

- http://viki.rdf.ru/ -дитячі презентації та кліпи

8.Реквізит для інсценування, костюми, маски

Хід уроку:

Діяльність вчителя

Діяльність учня

Примітки

Організаційний момент

Організація перевірки робочого місця

Створення позитивного настрою

Перевірка робочого місця,

наявності реквізиту

Етап мотивації, актуалізації знань та цілепокладання

Створення «Візитки уроку»

3) Жанр твору

4) Театральні професії

Фронтальна робота з

«Бліц-тесту»

СЛАЙД №2,3,4,5,6

Етап планування діяльності

Поетапне перерахування необхідних дій

Робота з відновлення неповного плану

Коментування необхідних дій

СЛАЙД №7

Розподіл головних ролей

"Таємне" призначення ролей "Театральних критиків"

Жеребкування другорядних ролей

Видача "Картки театрального критика"

(Див. ДОДАТОК №1)

Етап підготовки до сприйняття тексту

Підготовка відео декорації

Самопідготовка тексту своєї ролі

Етап застосування здобутих знань

Як мовою літератури називається початок, старт дії? найнапруженіший момент?

Відновлюють частини схеми

СЛАЙД №8

Організація супроводу інсценування сюжетного етапу "Зав'язка" (1-3 частина)

Інсценування елементів

«Втеча з дому»

«Зустріч із Хрюшкою»

«Небезпека» (зустріч із Вовками)

СЛАЙД № 9,10,11,12

Декорації

«Будиночок»

"Темний ліс"

«Гроза»

«Острівець»

Організація фронтальної роботи з підручником

Читання з ролей частин «Друзі поспішають на допомогу»

Підручник

Стр.130-132

Фізкультхвилинка «Допомога друзів»

ПАНТОМИМА «Робимо пліт! Збираємо овочі для козеня»

Організація

фронтальної роботи з підручником

Переказ кульмінаційного моменту

Вибіркове читання

Підручник

Стр.133

Узагальнення та закріплення вивченого

Що карається у казках?

Організація роботи у групах

Хором читають віршовані рядки - висновок

Обговорюють прислів'я та приказки

Вибір найточніших,

придатних до сюжету

СЛАЙД №14,15

Етап підбиття підсумків. Рефлексія

Організація індивідуальної роботи:

Організація взаємооцінювання

(виступи театральних критиків)

Домашнє завдання

(на вибір)

1.Написати відгук про прочитаний твір

2) Вивчити напам'ять уривок з віршованої казки (за мотивами казки «Уперте козеня»

3.Ілюстрація до казки

Аналізують свою діяльність на уроці

Вислуховують думку критиків-зовнішніх експертів

СЛАЙД №16

Картка «Моя думка»

(Див. ДОДАТОК № 2)

«Картка театрального критика»

СЛАЙД №17

ДОДАТОК №1

КАРТКА ТЕАТРАЛЬНОГО КРИТИКА Ф.І.__________________________________

РОЛЬ

Ф.І.АРТИСТА

МОВА

(ПРАВИЛЬНІСТЬ,

ЧІТКІСТЬ)

ІНТОНАЦІЇ

(ПЕРЕДАЧА ЕМОЦІЙ)

МІМІКА

ЖЕСТИ

ПІДСУМК

МАМА -

_____________

Козеня-

_____________

ХРЮШКА-

ВОЛК-1

_____________

ВОЛК-2

_____________

1. Читання тексту 2. Визначення героїв 3. Розділ на частини (сцени) 4. Розподіл ролей 5. Вибір інтонації, міміки, жестів 6. Підготовка костюмів 7. Пробне інсценування (репетиція) Порядок нашої роботи: 8. Аналіз проведён

СЮЖЕТНА ЛІНІЯ ЗАВ'ЯЗКА КУЛЬМІНАЦІЯ РОЗВ'ЯЗАННЯ

БІЛЬШЕ ТАК НЕ ІДІЙ! І В БІДУ НЕ ПОТРАВАЙ! СЛУХАЙ МАМАЧКУ ЗАВЖДИ! ЇЇ РАДА-НЕ ГРУНДА!

НЕ МАЙ 100 РУБЛІВ, А МАЙ 100 ДРУЗІВ ДЕРЕВО ТРИМАЄТЬСЯ КОРНЯМИ, А ЛЮДИНА-ДРУЗЯМИ ДОБРА ДРУГА ЗАВЖДИ ПРИХОДИТЬ Вчасно

8.Аналіз проведеної роботи

ДОМАШНЕ ЗАВДАННЯ: (ПО ВИБОРУ) 1.Написати відгук про прочитаний твор 2.Вибрати та вивчити напам'ять уривок з віршованого твору за мотивами казки «Уперте козеня» 3.Намалювати ілюстрацію до казки

Дякую за увагу! Бережіть друзів!


УМК: "Перспектива"
Предмет: Літературне читання.

Тип уроку: Комбінований.
ЦІЛІ:
Освітня:
 Познайомити учнів із казкою С. Михалкова «Уперте козеня»;
 Вчити розуміти та передавати в театральній постановці характеристику героїв;
 Збагачувати словниковий запас учнів;
 Розкриття ідейно-художнього змісту літературного твору.
Розвиваюча:
 Розвивати навички виразного читання;
 Розвивати творчі здібності учнів.
Виховна:
 Виховувати уважне ставлення до друзів.
Методи навчання:
за характером пізнавальної діяльності – пояснювально-ілюстративний, частково-пошуковий, дослідницький;
за способами організації здійснення пізнавальної діяльності - словесний та наочний.
Прийоми навчання: прийом роботи з наочністю, розмова.

Предметні
 Складання переказів
найцікавіших
епізодів з
творів від імені
головних героїв;
 Самостійне
складання оповідань про
герої, використовуючи
авторський текст;
 Вчити інсценувати
літературне
твір,
ґрунтуючись на аналізі
виразних засобів.
Заплановані результати
Метопредметні
Пізнавальні УУД:
 Висловлення своєї думки про прочитаний твір;
 Оцінювання вчинків героїв;
 Розвивати вміння будувати мовні висловлювання, здійснювати
пошук необхідної інформації з різних джерел (текст,
ілюстрації, презентація); вміння формулювати та вирішувати
проблеми.
Регулятивні УУД:
 Формулювання навчальної задачі уроку виходячи з аналізу
матеріалу підручника у спільній діяльності;
 Планування разом із учителем діяльності з вивчення теми
уроку;
 Навчати вміння формулювати цілі уроку, вміння працювати за
плану, зберігаючи навчальне завдання, формувати вміння виконувати
саме та взаємоперевірку виконаного завдання;
 Оцінювання своєї роботи на уроці.
Комунікативні УУД:
 Відповіді на запитання підручника на основі творів зарубіжної
літератури;
 Формувати вміння співпрацювати з однокласниками та
вчителями у вирішенні навчальних завдань, формулювати та
відстоювати свою позицію;
Особистісні
 Формування
поважного
ставлення до іншого
думці, історії та
культурі інших
народів;
 Вироблення вміння
терпимо ставитись до
людям інший
національної
приладдя;
 Опанування початковими
навичками адаптації до
школі, шкільному
колективу;
 Прийняття та освоєння
соціальної ролі
учня;
 Розвиток мотивів
навчальної діяльності та
формування
особистісного сенсу
навчання, розвиток
самостійності та
особистої відповідальності
за свої вчинки на
основі уявлень про
моральних нормах

 Обговорення у парі відповідей на запитання;
спілкування.
 Доказ своєї точки зору;
 Поділ обов'язків у групі при плануванні групової
роботи.
Організація освітнього простору
Міжпредметні зв'язки
Інформаційне середовище
Форми роботи
Навколишній світ.
Фронтальна;
Групова.
Літературне читання: 3 клас,
підручник для учнів
загальноосвітніх установ
Л.В. Кліманова, Л.А. Виноградська,
М.В. Бойкіна.
демонстраційний матеріал;
мультимедійні презентації.
Методи та прийоми навчання:
 за характером пізнавальної діяльності: пояснювально-ілюстративний, частково-пошуковий, дослідницький;
 за способами організації здійснення пізнавальної діяльності: словесний та наочний.
Технологія навчання:
 Особистісноорієнтована;
 Проблемнодіалогічна;
 Технологія співпраці

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА УРОКУ
Етапи уроку. Ціль.
Діяльність
Діяльність
дітей
вчителі
I. Організаційний
момент.
Ціль:
 Організувати дітей;
 мотивувати на отримання
нових знань.
Привітання,
організація дітей
Реакція на вчителя
(корекція
уваги)
Діти приводять у
порядок робочий
місце.
Клас готовий до
уроку
Навчальні та розвиваючі
завдання кожного етапу
(Сценарій уроку)
Здрастуйте, хлопці. Сьогодні
урок літературного читання
проведу у вас я. Мене звати
Світлана Олександрівна.
Формування
УУД
Особистісні
Регулятивні

ІІ. Повідомлення теми
уроку.
Ціль:
 Повідомити тему уроку
учням.
(А.С. Пушкіна,
Л.М. Толстого,
А.П. Чехова, С.В.
Михалкова.)
Вихід на тему
уроку.
Відповідають на
питання вчителя.
ІІІ. Систематизація
знань.
Ціль:
 Систематизувати знання
учнів.
Систематизація
знання дітей.
Мотивація дітей до
виконанню
завдань.
Особистісні,
Регулятивні,
Комунікативні.
Особистісні,
Регулятивні,
Комунікативні.
Подивіться на екран, кого ви
бачите? Перед вами
зображення великих росіян
письменників.
Як же звати останнього з
них? Це Сергій Володимирович
Михалков і саме про нього та його
казці «Уперте козеня» ми
говоритимемо сьогодні.
Сергій Володимирович
Михалков – відомий
радянський російський письменник,
поет, байка, драматург,
публіцист, військовий
кореспондент, сценарист, а
також автор текстів гімнів
Радянського Союзу та
Російської Федерації.
Народився 28 лютого 1913 р.
Москва у дворянській сім'ї.
Він був сином колезького
асесора (чин дорівнює капітанові)
Володимира Олександровича
Михалкова(18761938) та Ольги
Михайлівни Михалкової
(Уродженою Глібовою) (1876
1961).
Ходити до школи з
підмосковного будинку було

Це герої з
казки, уривок з
якою будемо
читати сьогодні.
далеко, і тому перше
освіта була здобута
вдома. Вихователька –
прибалтійська німкеня залишила
найдобріші почуття у його
серце.
Здібності до поезії у Сергія
з'явилися вже дев'ять років. Його
батько послав кілька
віршів сина поетові
Олександру Безименському,
який позитивно
відгукнувся про них.
У 1927 році сім'я переїхала до
місто П'ятигорськ
Ставропольський край. В ці
роки Сергій почав друкуватись.
1928 року в журналі «На
підйомі» (РостовнаДону)
було опубліковано його перше
вірш «Дорога». Після
закінчення школи Сергій
Михалков повернувся до
Москву і працював на ткацькій
фабриці, в геологорозвідувальній
експедиції. У цей же час у
1933 року він став позаштатним
співробітником відділу листів
газети «Известия», членом
Московського групкому
письменників. Публікувався в
журналах «Вогник», «Піонер»,

IV. Фізкультхвилинка.
Ціль:
 Відновлення
Діти виконують
вправи
фізхвилинки.
фізичних та духовних
сил учня.
Вчитель
організує
виконання
фізхвилинки.
V. Читання казки.
Ціль:
 Розвивати навички
виразного читання.
Читають казку.
Контролює
процес читання.
"Прожектор", в газетах
"Комсомольська правда",
"Известия", "Правда". Вийшов
перша збірка його віршів.
Найбільшу популярність
Михалкову принесли його
твори для дітей. І
сьогодні ми познайомимося з
одним із його творів.
Хлопці, давайте трохи
відпочинемо, встанемо зі своїх
місць і почнемо повторювати
рухи, показані на
екран.
Ось ми з вами і відпочили, а
тепер вирушимо з вами в
невелика подорож…у
літературну казку
«Уперте козеня», може
бути вона стане однією з ваших
коханих.
Відкриваємо підручник на с. 128.
А тепер приготуйтеся і дуже
уважно дивіться казку,
я ставитиму по ній питання.
Особистісні УУД:
1.покращення психо
емоційного
стани учнів.
2.зміна
ставлення до себе та
свого здоров'я.
Регулятивні УУД:
1.Зменшення
негативного впливу
навчального навантаження.
Особистісні,
Комунікативні,
Пізнавальні.

VI. Перевірка первинного
сприйняття.
Ціль:
 Перевірити первинне
сприйняття
учнів за казкою.
Перевірка
первинного
сприйняття дітей
за казкою.
Відповідають на
питання.
Театр – це вид
мистецтва,
сценічне
подання
драматичних
творів,
яке
здійснюють
актори перед
глядачами.
VII. Театральна
Постановка.
Грають свої ролі
Контролює
процес і допомагає
Особистісні,
Комунікативні,
Пізнавальні.
 Вам сподобалася казка?
 Давайте обговоримо
особливості характеру та
поведінки героїв
 Намалюйте словесний
портрет кожного персонажа.
Хлопці, хтось може
сказати, що таке театр?
Скажіть, що потрібно для
створення театральної сценки?
У нас є актори та сценарій,
давайте поставимо свій
власний спектакль?
Які дійові особи тут
є? Давайте розподілимо
ролі. (Козеня, Коза, Козел,
Свиня, Вовк, Вовчиця, дика
качка Кряква, зайці, бобри,
журавлі, стара Цапля, 2
Пелікана, Лелека, 3 Вовка,
Синичка, Горобець, Автор).
Скажіть з якою інтонацією
Чи повинні говорити наші герої?
Після розподілу ролей
діти надягають маски та читають

Ціль:
 Розвивати творчі
здібності
учнів.
Рефлексія
VIII.
учням.
свої ролі з виразом як у
справжньому театрі.
Підведення
підсумків.
Підведення
підсумків.
Виберіть будь-який початок
припущення та продовжіть
його.
 Сьогодні на уроці я дізнався.
 На цьому уроці я похвалив
Особистісні,
Комунікативні,
Пізнавальні.
б себе за……
 Після уроку мені
захотілося……..
 Сьогодні я зумів……..
Підбиття підсумків
уроку. Відповіді на
питання вчителя.
Мотивувати
дітей та
підбиття підсумків
всього уроку.
 Яку казку сьогодні
читали?
 Хто автор?
 Чому вчить ця казка?
 Яке прислів'я можна
підібрати до неї?
Діти записують
домашнє завдання
у щоденниках.
Оголошення
домашнього
завдання.
Особистісні,
Комунікативні,
Пізнавальні.
Регулятивні,
Особистісні.
IX. Підбиття підсумків.
Ціль:
 Формування
відповідальності.
 Закріпити знання,
отримані під час уроку.
X. Домашнє завдання.
Ціль:
 Формування
відповідальності.
Оцінка: ____
Підпис методиста: __________
Підпис вчителя: ____________

Марина Сітнікова
Заняття з казки С. Михалкова. «Уперте козеня».

Завдання:

1. Вчити дітей розуміти свої почуття та почуття інших; продовжувати вчити передавати заданий емоційний стан.

2. Розвивати комунікативні здібності, емпатію, уяву; розвивати дрібну моторику; формувати внутрішню мову, образне та логічне мислення.

3. Виховувати у дітей бажання допомогти потрапившим у біду.

Дидактичний матеріал (на кожну дитину)

Трафарет

Кольорові олівці

Гілочки

Рахункові палички

Смужки кольорового паперу

Картки із цифрами

Для всієї групи: макет великого озера з маленьким острівцем посередині; театральні ляльки: козеня, вовк, свиня, заєць, качка.

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, всі ви знаєте, що настав новий рік Скажіть, який він за ліком? Правильно. А чи знаєте ви, що за східним календарем 2015 рік - рік Кози? Так ось, я хочу вам розповісти одну історію, яка сталася зі звичайним Козенятком. А вас я попрошу бути не лише слухачами, а й активними учасниками цієї історії.

Слухайте.

Жив у світі звичайний Козеня. Як все козенята був малий, але впертий. Він хотів робити все по-своєму. Одного разу йому спало на думку піти погуляти подалі від будинку.

Не ходи далеко! - Попередила його мама - Збираються хмари, буде гроза.

Жодної грози не буде! - відповів Козеняі поскакав стежкою в далекий ліс.

Запитання дітям: Скільки ніг у Козеня? А копит? А у ведмедя скільки лап? А

скільки копит? А у вовка хвостів? А у вас вуха?

У лісі було темно, а незабаром стало ще темніше. Макушки високих сосен гнулися від поривів сильного вітру. Велика хмара нависла над лісом.

Завдання на аркуші паперу.

Обведіть лекало чорним олівцем,

Доріжте, на що була схожа ця чорна хмара.

І раптом блиснула сліпуча блискавка, а за нею пролунав грім оглушливої ​​сили і пішов дощ. Кап-кап-кап.

Гра забава «Дощик» (Розвиток дрібної моторики)

Дощ, дощ на доріжці Він намочить наші ніжки

(Діти ударяються кінчиками пальців по поверхні столу, починаючи з мізинця- це

«Йде дощ, капають стукіт, крапельки») Потрібно ніжки піднімати Через калюжі скакати Так, ось так, так, ось так Через калюжі скакати

(Почергово відривають кожен палець від поверхні столу і витягують нагору-

«піднімаємо високо ніжки, крокуючи через калюжі») Поспішаємо ми, поспішимо, Від дощу ми втечемо. Поспішаємо ми, поспішимо, Від дощу ми втечемо.

(Швидко перебирають по столу пальчиками, на місці або з руху вперед (у

бік, починаючи з мізинця - це «пальчики тікають від дощу»)

Завдання на аркуші паперу.

Перед дітьми «блискавка». По бавовні проводять лінію зверху донизу посередині малюнка. Завдання повторюється тричі, змінюється колір олівця. Слухаючи ритм, поставлений педагогом, діти малюють крапельки дощу.

Не пам'ятаючи себе від страху, маленький Козеня кинулося навтьоки. Він промок до ниточки, до останньої вовни на тілі. Коли ж вся вода з хмари вилилась і небо прояснилося, Козеняопинився на невеликому острівці посередині справжнього озера. Все довкола було затоплено. До сухого берега було далеко.

Намалюйте велике озеро та маленький острівець посередині озера

Козеня не вміло плавати. Йому нічого не залишалося робити, як чекати на порятунок. Тремтячи від холоду він сів навпочіпки і почав думати, як йому перебратися на берег

Питання: Як Козеняткоперебратися на берег?

Незабаром він побачив знайому Свиню. Вона пливла повз човник.

Врятуй мене, Хрюша! Зніми мене з острівця! - благав Козеня- Забери мене з собою! Питання: Як ви думаєте, що відповіла Хрюша?

Мені місця мало! - прохрюкала у відповідь Хрюша і, погойдуючись на хвилях, пропливла зовсім близько від острівця.

Свиня попливла на своєму човнику, і Козеня знову залишилося одне. І в цей час на березі з'явилися лісові розбійники.

Питання: Як ви думаєте, хто ці лісові розбійники?

Це були відомі та кровожерливі грабіжники Вовк та Вовчиця. Перше, що вони побачили, було нове озеро, а посередині озера на маленькому острівці - маленький Козеня. -Як би нам до нього дістатися? - сказавстарий Вовк - Можна було б і вплав, та я не люблю купатися перед обідом.

Недовго роздумуючи, розбійники зникли в кущах. А Козеня, нічого не підозрюючи, продовжував сидіти на своєму острові.

Невже я так і загину? - думав бідний Козеня, в тривозі дивлячись на всі боки. - Скоро ніч, а мене ніхто не рятує.

Кряк! Кряк! - почулося раптом над самою головою Козеня. Козеняпідняв голову і побачив дику качку Крякву.

Кряк! Що ти тут робиш? — спитала Кряква, роблячи коло над острівцем.

Сиджу і чекаю на допомогу. Плавати я не вмію, літати теж, а до берега бачиш як далеко!

Добре - сказала Кряква. - Наберись терпіння і чекай. Ми тобі допоможемо! - З цими словами вона злетіла у висоту і швидко зникла з поля зору.

Звістка про те, що маленький Козеня потрапило в біду, як по телеграфі рознеслася навколишніми лісами, полями, болотами. Не минуло й години, як на зеленій галявині зібралися добрі звірі та птахи. Прискакали Зайці, прибігли Бобри, прилетіли Журавлі. Стара Цапля привела з собою двох Пеліканів.

Дика качка Кряква розповіла всім про те, як вона літала над лугом, що став озером, і як вона побачила на маленькому острівці самотнього Козеня, що потрапив у біду.

Потрібно йому допомогти! - сказали всі. - Але як?

Треба постоїть пліт і на ньому вивезти Козеня з острівця! – запропонували Бобри

І закипіла робота. Бобри одразу повалили велике дерево. За ним впало друге, за ним третє

Питання: А скажіть, будь ласка, а за третім яке?

Завдання: Розкласти цифри по порядку від одного до десяти

Зайці очищали столи від гілок та сучків. Завдання: Очистіть гілочку від кори.

Журавлі тягали готові колоди на берег озера і там пов'язували їх по одному.

Завдання: Перенесіть рахункові палички великим пальчиком та мізинцем на середину столу

Кожному знайшлося діло.

Завдання: Сплетіть пліт із смужок кольорового паперу.

Пліт був готовий і його зіштовхнули у воду. Ще одну мить - і він уже погойдувався на хвилях, віддаляючись від берега. Команда Зайцев налагоджувала вітрило. Ними командував найхоробріший Заєць на прізвисько Трусохвостик. Пліт причепився до острівця. Козлик був дуже радий. Прямо на плоту Зайці розпалили багаття, щоб Козликміг обсушитися та обігріється. Звірі нагодували Козеня. А чим, ви зараз дізнаєтесь!

Завдання: Обведіть трафарети та заштрихуйте їх Назвіть, що з'їв Козеня.

Запропонувати дітям трафарети овочів та фруктів.

Ми не описуватимемо повернення Козеня додому, до батьків. Скажімо тільки по секрету, що два дні йому було боляче сидіти на своєму хвостику. Але цього слід було чекати. На третій день Козел та Коза запросили на святковий обід усіх, хто брав участь у порятунку. Козеня.

Запитання: Кого Коза запросила у гості? А чому ж не покликала Свиню? Коза всіх пригощала чаєм, цукерками, печивом. Гра «Склади візерунок»

В будинку Козлаі Кози до пізньої ночі були чутні пісні та сміх, та хрускіт качан. Так, за святково накритим столом серед справжніх і вірних друзів радісно і весело закінчилася ця історія, яка могла б закінчитися дуже сумно.

А вам – фотографія Козенятко на згадку. Прикрасьте її.



Подібні публікації