Сценарій до дня народження Джанні родарі. Конспект позакласного заходу з літературного читання "уроки фантазії з джанні родарі"

Є. І. Серікова:

Спочатку планувала провести подорож виставкою «Фантазії Джанні Родарі». Але поки що вивчала біографію та творчість цього письменника, настільки була вражена тим, наскільки він талановитий не лише як казкар і поет, а й як педагог. Внаслідок цього важко було визначитися з формою проведення заходу. І, зрештою, за півгодини до приходу дітей прийшла ідея провести заняття за методикою Дж.Родарі – урок фантазії, розвитку творчих здібностей.

(На захід я запрошувала дітей, які мешкають у мікрорайоні, тобто неорганізованих. Перед початком колеги говорили: «Нам твоїх зусиль шкода. Прийде лише три особи. Але прийшло 15).

Було організовано міні-клас за столиками.

(Після того, як усі розташувалися за столиками, виявилося, що підготовлені нотатки про Д.Родарі я забула в іншому кінці бібліотеки. Але ж не йти за ними?!)

Урок почався з несподіваного питання: «Скажи, що ти зробиш, якщо зараз до нас постукає крокодил і попросить шмат цукру?». Діти моментально вступають у діалог, починають фантазувати та сперечатися.

(Були різні питання, наприклад, «Що зробиш, якщо станеш невидимкою?» Один хлопчик сказав: «Я тоді всіх поб'ю»)

Потім розповідала про дитинство Родарі, про його батьків. Особливо дітей вразило те, як, рятуючи кошеня під час дощу, захворів батько Джанні.

«Поруч із ким поселяється чарівниця та фея Фантазія?» Залишає жорстоких, грубих та байдужих.

Діти читають вірші Джанні Родарі.

Завдання: даю різні предмети та потрібно інсценувати будь-яку історію. (Предмети – парасолька, шапка та квітка – були взяті перед початком заходу з того, що під руку підвернулося).Це цікаво саме імпровізацією. Діти не були підготовлені, але все вийшло якнайкраще.

Зайчик - кішка, голодна трошки; зла Червона Шапочка і добрий вовк, що обожнює квіти.

Родарі створив допитливого Чому і написав книгу «Чому? Від чого? Навіщо? Вибиралися питання, діти на них відповідали, а я виразно зачитувала вірші Родарі.

Клас: 5 клас
Тема уроку: Джанні Родарі «Казки по телефону»
Мета уроку: познайомити учнів із творчістю італійського письменника
Д. Родарі «Казки по телефону»
Завдання уроку:
освітні:
- вивчати уважному ставленню до слова;
- вчити правильно та повно відповідати на питання;
- вивчати виразному читанню тексту з ролей;
розвиваючі:
- розвивати мову, логічне мислення, уяву, увагу;
- розвивати емоційну та інтелектуальну чуйність;
- почуття співчуття до героїв твору;
виховні:
- Виховувати любов до літератури;
- виховувати грамотного читача;
- Виховувати доброзичливе ставлення до однокласників.
Навчально-методичне забезпечення:
Підручник Російська словесність. 5 клас. Т.Чаплишкіна, А.Садвакасова, Л.Сафронова, Н.Ставицька, С.Ходова. Атамріа, 2010.
Час реалізації уроку: 45 хв
Застосовувані методики:
Технологія РКМ;
ІКТ, програма Adobe Flash CS5;
технології компетентнісного підходу
План проведення уроку
Етапи уроку Тимчасова реалізація
I Організаційний момент 1 хв
II Мотивація навчальної діяльності 5 хв
III 1. Презентація «Чарівник із країни дитинства» 10 хв
2. «Читання із зупинками» казки «Питання навиворіт» 9 хв
3. Фізмінка 1 хв
4. Читання з ролей
Казка «Про мишу, яка їла котів» 8 хв
5. Вікторина «Казки» 4 хв
6. Перевір себе 4 хв
IV Рефлексія
Інструктаж домашнього завдання. 3 хв
Хід уроку:
I. Організаційний момент: привітання, встановлення на успішну роботу

Діти, сьогодні ми познайомимося з дуже цікавими літературними казками. А про те, хто є їх автором, гадаю, ви одразу здогадаєтеся, як тільки я вам прочитаю вірш-загадку.
Отже, слухайте:
Фруктово-городня країна –
В одній із книжок-казок є вона,
А в ній – хлопчик овочевий,
Він хоробрий, справедливий, пустотливий! (Чіполліне)
Історію про дивовижного лукавого хлопчика - веселого, бешкетного і сміливого, написав італійський письменник Джанні Родарі. Цю книгу читали ваші мами та тати, бабусі та дідусі, а вона не старіє! А ще Джанні Родарі написав багато інших казок, чудових історій та чудових віршів.
ІІ. Введення у тему уроку. Підготовка до формулювання завдання на урок. Формулювання завдання дітьми.
ІІІ. Операційний етап
1. Презентація «Чарівник із країни дитинства»
1 кадр Біографія
На півночі Італії, біля самого підніжжя Альп є озеро д'Орта з такою синьою і прозорою водою, що здається, ніби шматочок неба, якось пролившись дощем, так і залишився назавжди в кам'янистих берегах. Біля цього озера дуже зручно розташувалося невелике містечко Оменя, вузькі вулички та низькі будинки якого потопають у зелені та квітах. Саме там 23 жовтня 1920 року і народився Джанні Родарі.
Батько хлопчика, Джузеппе Родарі, був булочником - власником невеликої пекарні та магазинчика "Хлібобулочні вироби та продовольчі товари".
У дитинстві Джанні Родарі багато хворів, був дуже слабкою дитиною. Незважаючи на це, вчився грати на скрипці, складав вірші, із задоволенням малював і мріяв стати знаменитим художником. Коли хлопчику виповнилося 9 років, батько помер. У сім'ї настали важкі дні. Щоб прогодувати сім'ю (у Джанні було ще два брати - Чезаре та Маріо), мати влаштувалася працювати служницею в багатий будинок.
Вчитися Джанні Родарі довелося у духовній семінарії - там не лише навчали дітей бідняків, а ще й безкоштовно годували та одягали. Закінчивши семінарію у 1937 році, він був змушений йти працювати, щоб допомагати сім'ї. Родарі став учителем у початковій школі та одночасно відвідував лекції на філологічному факультеті Міланського університету.
Джанні Родарі подобалося працювати з дітьми, він вигадував для своїх учнів кумедні та повчальні історії. Його вихованці будували будиночки з літер, разом із учителем складали казки.
Можливо, він не був дуже добрим учителем: він був надто молодий. Спеціальної освіти він не мав, і, можливо, «вченим» учителем він не був, але був веселим учителем. Він говорив: «Я розповідав у класі - і тому, що любив дітей, і тому, що сам був не проти потішитися, - історії, які не мали жодного відношення до реальної дійсності і до здорового глузду, - історії, які я вигадував. .» І хлопцям вчитися було страшенно цікаво, тому що «насправді можна увійти з головного входу, а можна влізти в неї - і це дітям набагато кумедніше - через кватирку». Багато його казок народжувалися прямо на шкільних уроках: «Подорож Блакитної стріли», «Джип у телевізорі», «Джельсоміно в країні брехунів», «Казки по телефону».
А потім Родарі вирішив записати ці історії та продовжував їх записувати і тоді, коли перейшов на іншу роботу, до газети. Коли про вірші та казки дізналися видавці, вони із задоволенням почали друкувати їх у газетах, дитячих журналах, видавати окремими книгами.
2 кадр Виставка
Дуже цікаві та змістовні казки Родарі. Найвідоміша з них - казка-повість "Пригоди Чиполліно" (1951, російський переклад Маршака побачив світ у 1953 році) про хлопчика-цибулинку та його друзів. Герої цієї казки живуть у фантастичній країні, населеній чоловічками-овочами, чоловічками-фруктами. У казці постійно поєднуються реальність та вигадка. Автор узяв за правило: розважаючи, говорити і про серйозне. Бадьорий, що ніколи не сумує Чиполліно захищає бідних, бореться за справедливість, виступає проти жорстокості та зла. Твір отримав особливо широку популярність у СРСР, де по ньому було знято мультфільм (1961), а потім і фільм казка "Чіполліно" (1973), де Джанні Родарі знявся в епізодичній ролі.
Кажуть, коли Джанні Родарі приїхав із донькою Паоліною до Москви, дівчинка несподівано побачила у вітрині іграшкового магазину знайомих персонажів – Чіполіно, Синьйора Помідора, Принца Лимона. Письменнику було дуже приємно: збулася його дитяча мрія – герої книги перетворилися на іграшки! І це сталося в країні, яку Родарі дуже любив. Хіба ж це не казка!
Деякі твори
Збірник «Книжка веселих віршів» (1950)
«Повчання піонеру», (1951)
"Пригоди Чиполліно", (1951)
Збірник поезій «Потяг поезій» (1952)
"Джельсоміно в країні брехунів" (1959)
Збірник «Вірші в небі та на землі» (1960)
Збірка «Казки по телефону» (1960)
«Джип у телевізорі» (1962)
«Планета новорічних ялинок» (1962)
«Подорож Блакитної Стріли» (1964)
"Які бувають помилки" (1964)
Збірник «Торт у небі» (1966)
«Як подорожував Джованніно на прізвисько Нероба» (1973)
"Граматика фантазії" (1973)
"Жив-був двічі барон Ламберто" (1978)
«Бродяжки» (1981)
3 кадр Визнання
В Італії Джанні Родарі довгий час залишався невідомим як письменник, та й сам себе він сприймав лише як журналіста. Його ім'я стало популярним насамперед завдяки численним перекладам російською мовою. Найкращі переклади віршів Родарі належать Самуїлу Маршаку. Тільки після того, як у 1953 році "Пригоди Чиполліно" були перекладені російською мовою, почалася тріумфальна хода творів Джанні Родарі по всьому світу. Згодом і на батьківщині письменника – в Італії вірші та казки Родарі почали включати до шкільних підручників.
За три десятиліття літературної роботи Джанні Родарі випустив у світ більше дюжини книжок для дітей - у віршах та прозі.
Джанні Родарі ненавидів брехню і лицемірство, тому ж він навчав і своїх читачів: "Мені здається, що найнебезпечніші вороги людства - це брехуни. На світі є сотні брехунів... Брехень - це той, хто говорить світ, а насправді стоїть за війну..." Я дуже вірю в силу правди... Правда схожа на голос співака - той голос, від якого тремтять шибки." Саме таким голосом Родарі наділив Джельсоміно, і цей чарівний дар дозволив хлопчику протистояти королівству Лжецов. У боротьбі за правду зброю письменника слово. І цією зброєю Джанні Родарі володів досконало.
Книги Джанні Родарі перекладені десятками мов і відомі у всьому світі.
У 1970 році письменник був удостоєний найпочеснішої міжнародної премії в галузі дитячої літератури - Медалі Ганса Крістіана Андерсена. Отримуючи нагороду, письменник сказав: "Думаю, що казки – старі та сучасні – допомагають розвивати розум. У казках зберігаються тисячі гіпотез. Казки можуть дати нам ключі, щоб увійти в дійсність новими шляхами. Вони відкривають дитині світ і вчать, як перетворювати його…" "
Давайте, добре запам'ятаємо цей мудрий урок веселого вчителя - Джанні Родарі.
4 кадр Текст
Робота зі збіркою «Казки по телефону»
У сеньйора Б'янки дуже неспокійна робота. Він їздить по всій країні - продає людям ліки. Але щовечора він дзвонить додому та розповідає дочці казку. По телефону. Ось вони перед вами!
- Як ви вважаєте, чому автор дав збірці таку назву? Що це, на вашу думку, значить?
– Як автор пояснює появу «Казок по телефону»?
– Чому ці казки були дуже короткими?
2. Прийом «Читання із зупинками»
Казка «Питання навиворіт»
- Як ви вважаєте, про що могла б бути ця казка?
- Що значить – навиворіт? У перен. - У новому, переінакшеному вигляді, але зі збереженням колишніх основ, чорт (частіше ірон.)
1. Жив одного разу хлопчик, який дуже любив ставити запитання.
- Чи доводилося вам відповідати на запитання маленьких «чомучок»?
2. Це, звичайно, зовсім непогано, навпаки, навіть дуже добре, коли людина чимось цікавиться.
- Що ви тепер думаєте про героя казки?
- Чому ніхто не міг відповісти на запитання героя?
- Як, ви думаєте, далі розвиватимуться події?
Подивимося, як розгорнуться події далі.
3. Так хлопчик і ріс – що ні день, то кілька десятків питань…
– Як пояснив автор казки причину невдалих питань героя?
- Чому доля «чому навиворіт» була сумною і позбавленою сенсу?
- За зразком питання "Чому у вусів є кішка?" спробуйте вигадати кілька подібних питань.
3. Фізмінутка.
4. Читання з ролей
Казка «Про мишу, яка їла котів»
Евристична розмова
5. Вікторина «Казки»
1. У якій країні живуть найвихованіші люди? («Країна без кутів»). Поясніть, чому вони найвихованіші? (Немає кутів – немає зіткнень, конфліктів).
2. Що втрачав головний герой казки «Розсіяний хлопчик»? (Частини свого тіла).
3. У якій казці стіл упав на голову хлопчика, коли той вирішив облизати його ніжки? («Будинок із морозива»).
4. Із якої казки діалог?
«- Скільки важить сльозинка?
- Дивлячись чия. У капризулі вона легша за найлегший вітерець, а у голодної дитини – важче за всю землю…» (Казка «Давай вигадувати числа»).
5. Яким був дощ у казці «Небувалий дощ»? З чого? (Дощ із льодяників).
6. Ким був батько Дж.Родарі? (Пекарем, булочником)
7. Яке місто ошуканець продав перукарю? (Стокгольм)
8. Як називався поліцейський із країни без кутів? (Охоронець порядку)
9. Хто перекладав з італійської на російську казки Дж. Родарі? (С.Я. Маршак)
10. Хто допоміг бібліотечній старій миші сховатися від кота? (павучок)
11. Якщо в Модені вважали: «різки, двізки, триски-чотири кицьки», то як вважали у Римі? (ранці, дванці, дранцы – поринці)
6. 5 кадр «Перевір себе»
Перевіримо себе
1. Чому від героя казки «Втік ніс» втік ніс? (Причину у фіналі пояснює сам орган, що втік: «Слухай, не колупай ти більше в носі. Або хоча б відрізай нігті»).
2. Послухайте уривок із казки. «Коли вона померла, люди знайшли її записник. Відкрили ..., а в ній мабуть-невидимо хрестиків. – …Це вона, мабуть, свої добрі справи наголошувала. Скільки ж їх у неї, батюшки! Що насправді зазначала героїня та як називається казка? Постарайтеся пояснити зміст назви. (Казка «Пігаліца». Героїня – маленька жінка, яка відзначала чихи співгромадян. Вона маленька не лише за зростанням, а й у своїх справах).
3. Що вигадав рачка в казці «Про раку»? Чи правий він, на вашу думку? (Рачок вирішив ходити не задкуючи задом, як його родичі, а прямо. Батько, мати і оточуючі переконували його бути як усі, але «і до цього дня наш раченя все ще мужньо йде вперед і так само вірить у свою правоту, як вірив у перший день, а нам залишається тільки від щирого серця побажати йому: – Доброго тобі шляху!» Автор явно схвалює вибір рачком життєвої позиції).
4. Чи можливо, щоб миша котів їла? (Можливо, якщо ця миша бібліотечна і їсть картинки в книжках. Казка «Про мишу, яка їла котів»).
IV Рефлексія. Інструктаж домашнього завдання.
Читаючи книгу Дж. Родарі, ми зрозуміли, що це письменник із дуже багатою фантазією: що не казка, то нова ідея. Пропоную вам як домашнє завдання вправи на розвиток уяви. Прочитайте назви кількох казок Дж.Родарі та спробуйте вигадати свої казки за такими назвами:
"Ліфт до зірок", "Маленький космонавт", "Продавець комет", "Фіалка на полюсі".

Дл

Осінній ранок за мотивами казки Дж. Родарі «Чіполіно».

Вед. То не метелик паморочитися, час метеликів минув

Це жовтий лист лягає, наче птах на крило.

1реб. Дощ іде по всій землі, мокра дорога….

Багато крапель на склі, а тепла небагато.

2реб. Сплять берези у сріблі, яскравіше зелень сосен

Бо на подвір'ї золота осінь.

3реб. Знову осіння пора, вітром закружляла

Диво – фарбами вона всіх зачарувала.

4реб. Подивися, який килим, листя біля порога

Тільки шкода що світлих днів восени небагато.

5реб. Налетів, пустун вітер, гілочки хитаючи

І співають листочки пісню, згадуючи літо.

6реб. Закрутиться вітер під пісню дощу

Листочки нам під ноги кине

Така гарна ця пора

Прийшла до нас знову диво – осінь.

Виконується пісня «ОСІНЬ».

7реб. У золотій кареті, що з конем грайливим

Проскакала осінь лісами та нивами.

8реб. Добра чарівниця все переінакшила

Яскраво – жовтим кольором землю прикрасила.

9реб. Осінь довгим, тонким пензлем перефарбовує листя

Червоний, жовтий, золотий, як гарний ти листок кольоровий.

10реб. А вітер щоки товсті надув, надув, надув

І на дерева строкаті подув, подув, подув.

11реб. Листя сонцем наливалося, листя сонцем просочилося

Налилися, обважніли, зашурхотіли по кущах

Поскакали сучками.

Вітер золото кружляє, золотим дощем шарудить.

12реб. Дрібний дощ мрячить, у листі саду шелестить

У домі дощ ми перечекаємо, йому пісеньку заспіваємо.

Виконується пісня «ДОЩДИК».

13реб. У темний ліс дрімучий, зазирнула осінь

Скільки свіжих шишок у зелених сосен.

14реб. Скільки червоних ягід біля лісової горобини

Виросли хвилі прямо на стежці.

15реб. Лише в саду калинушка ошатна стоїть

Своєю зрілою ягодою хлопців до себе манить.

Виконується хоровод «КАЛИНКА»(Діти сідають на місця).

Виходять хлопчики.

1мал. Спустів шпаківню, полетіли птахи

Листям на деревах, те саме не сидиться.

2мал. Сонечко втомлене, скупо грієш ти,

Жовті та червоні кружляють листи.

3мал. У шелесті та в шелестінні наш осінній сад

На доріжках ворохи строкаті лежать.

Вед. Ви зберете листочки і в вазочку мені принесіть.

Хлопчики збирають листя, і виконується « танець». Потім хлопчики ставлять листочки у вазу.

Виходять дівчатка, збирають горобину і стають у ряд.

1дів. Струнку горобину бачу у дворі

Смарагд на гілках вранці на зорі.

2дів. Багато ягід червоних, стиглих та прекрасних

Збери на нитку ягід для душі

З горобини ягоди дуже гарні.

3дів. Ми ягідки - подружки веселі реготушки

Ви забули нас у саду, ми замерзнемо на вітрі.

4дів. Прибігли до вас швидше, щоби знайти собі друзів.

Виконується танець «ЯГОД».

Вед. Ми продовжуємо чудовий бал, герої казки їдуть до нас.

А ось і головний герой цієї казки.

Виходить ЧИППОЛІНО.

Я – веселий Чіполіно, виріс я в Італії

Там де зріють апельсини та лимони та маслини

У батька діток купа, галаслива сім'я:

Чіполето, Чіполуча, Чіполото, Чіполочо

І звісно, ​​я.

Чиполіно виконує пісню(Зауважує Гарбуз).

Чіпол. Дядечко гарбуз, доброго ранку.

Як ваша робота, будувати не важко?

Гарбуз. Та так, помаленьку, цегла до цегли

От тільки їх мало, та де їх візьму?

(гарбуз складає будиночок з будівельного матеріалу)

Чіпол. А я вас порадую, ось подивіться

Два зовсім новеньких, вам тягнув, беріть.

(віддає гарбузу дві цеглини)

Гарбуз. Дякую Чиполіно!

Виконується пісня Гарбуза.

Виходить принц Лимон.

Я запашний принц лимон, цінний у будь-який сезон

Іноземець привізний, помилуйтеся, ось який!

(кружляє і помічає будиночок Гарбуза).

А -а -! Ох ....!!! Вартова! Вартова!

Негайно сюди! Що це! Хто насмілився!

Хто дозволив на моїй землі дачу збудувати?

Бач, дім який відгрохав!

Я тебе питаю, чого очима плескаєш?

Чи не розумієш, хто з тобою говорить?

Це я принц Лимон…..

А ну вартовий, виходьте, всіх зараз же заберіть!

Виконується танець стражників.

1страж. Ми охорона – молодці! Дуже сильні бійці!

Ми лимона охороняємо, дуже строгими буваємо.

2страж. Ать-два, ать-два, не крутиться голова

Не хворіємо, ми лимона охороняємо.

Вибігає батько Чиполіно і підбігає до Лимона.

Батько Ч. Ваша високість, ваша високість!

Пощадіть друга гарбуз, він законів не вчив

Будиночок маленький збудував, ні кого не обділив.

(у цей час підбігає Чиполіно і щосили ударяє принца лимона по голові цеглиною)

Лимон. А-я-я-яй! боляче, розбійнику, ай-я-яй!

Мелюзга, всіх у в'язницю, хапайте всіх

Усіх хапайте, всіх повішу……………

Ай, як боляче! (Втікає).

Вед. Варта не розібравшись, вистачає отця Чиполіно

Дядечка Гарбуз і веде їх до в'язниці

А в цей час за Чіполіне погоня (ганяється за ним по залі).

Але тут до Чіполіно вдається його знайома подружка Редісочка.

Виходить Редиска.

Редиска. Чиполіне, що трапилося? Я тут чула кричали!

Чіпол. Тата й дядечко гарбуза до в'язниці забрали.

Редиска. Ох! Чим їм будиночок завадив

Ох! Противний принц лимон!

Цей будиночок дуже малий і непоказний до того ж

Ми зараз його прикриємо гілками, квітами

І сухим листям закриємо.

Гей, листочки закружляйте і на будиночок опустіться.

Виконується танець із листям(Наприкінці танцю діти закривають будиночок листям).

Чіпол. Потрібно тата мені рятувати, з в'язниці звільняти.

Редиска. Я знаю що робити (шепоче на вушко)

(потім Редиска і Чиполіно йдуть)

Вед. А в цей час у будинку графинь Вишен точилися заняття танців.

Графіні набридли маленькому графу Вишеньки.

Вони постійно його чомусь навчають.

Виконується танець парами "Менует".(Наприкінці танцю виставляється стіл та стілець).

Графіня Вишня 1 Танці закінчилися, перейдемо до математики.

Граф, сідайте, спину прямо, не турбуйтеся, боже мій

Ось вам перше завдання. Руки зі столу геть.

Графіня Вишня 2 На тарілці 6 горошин, дві горошини у склянці

Уважніше дивіться. Скільки разом, порахуйте.

Граф Вишенька. Тітонька, я так стомився, я давно їх порахував.

Графіня Вишня 1 Ну скільки відповідаєте (з'їдає одну горошину)

Граф Вишенька. Ну вісім, вісім, можна я піду гуляти!

Графіня Вишня 1 Ні, треба перевірити та порахувати…

Не правильно, графе……ви розсіяний дуже

Сестра, дайте завдання простіше.

Графиня Вишня 2 Ось на тарілці яблука (3 штуки).

А якщо одне я з'їм. Порахуй….

Граф Вишенька. Залишиться два, ну що тут рахувати!

(Графіня Вишня 1 забирає яблука з тарілки та починає від кожного відкушувати)

Вишневе 1 . Ні, треба знову перевіряти…………

Ось бачите граф! Нічого не знаєте.

Мені соромно за вас. Ви сьогодні покарано!

Вед. А тим часом садівник Кактус роздобув новий

Музичний диск. Він дуже музична квітка.

Вбігає Кактус.

Вітаю! Привіт друзі! Що ви впізнали мене?

Ну звісно кактус, я! Вітайте мене!

(Всі ляскають)

Я приніс вам диск крутий, і ручаюсь головою

Як він тільки заграє всі зірвуться з місць, я знаю!

Танцювати почнуть, танцювати та один, одного запрошувати.

(віддає диск)

Графіні Вишні, граф Вишня! Ось послухайте диск!

Мені його Груша подарував. Виходьте, виходьте……….

Потанцюємо від душі!

Графиня Вишня 2 Ой! Давайте влаштуємо танці!

Усі овочі, фрукти, скоріше сюди.

Поставте, будь ласка, цей диск. Танці, танці! Ура!

Виконується дискотека овочів. (Арам-зам-зам).

(після танцю залишаються Редиска, Чіполіно, граф Максим).

Граф Вишенька. Чіполіно, я втомився. Ну, куди ти прибіг?

Міг усе у замку розповісти. І навіщо нам у сад бігти?

Чіпол. Тут ніхто нас не чує.

Слухайте мій наказ!

Проберемося в спальню вночі

Зможемо ключ забрати точно!

Редиска. Адже принц Лимон спатиме, ми заліземо на ліжко

Під подушкою ключ візьмемо, і тихенько втечемо!

Граф Вишенька. А лимон прокинеться раптом, варту збере довкола.

І нас теж заберуть, за ґрати запроторять!

Чіпол. Ой, граф Вишенька зараз, прямо соромно мені за вас!

Невже граф ви боягуз?

Граф Вишенька. Я не боягуз, але я боюся.

Редиска. Все вийде у нас, зустрінемося тут за годину.

(Діти тікають).

Вед. Хлопці я вам не розповіла, але ключ від в'язниці зберігається біля ліжка в спальні принца Лимона. І наші відважні друзі наважилися його викрасти, щоб звільнити всі ув'язнені овочі та фрукти, і, звичайно ж, дядечка Гарбуза та отця Чиполіно. Граф вишенька пробрався в замок до принца Лимона і викрав ключ від в'язниці. А Чиполіно відчинив замок, поки Редисочка стежила за охоронцями. Справа зроблена, вони звільнили своїх друзів і біжать сюди.

Входять Чиполіно, Редиска, дядько Гарбуз.

Батько Ч. Дорогий мій Чіполіно! Як ти тут один лишився?

Милий добрий мій синочок. Я за тебе так хвилювався!

Гарбуз. Він без нас не пропаде, він зовсім дорослий малий.

Як ти зміг перемогти лимона?

Адже той зусилля небувалою?

Редиска. Ой, я чую, Лимон прокинувся, розплющив очі і потягнувся.

(Діти тікають).

З'являється Лимон(Позіває і помічає, що ключ зник).

Лимон. Ключ зник, біда, біда! О моя кисла голова!

Що зі мною, я хворію, просто на очах худну

(лопає кульки)

Допоможіть, допоможіть від старіння врятуйте

Задихаюсь, засинаю, пропадаю, пропадаю!

Вед. Та не хвилюйся, Лимоне. Ти нам і такий дуже знадобишся взимку. Ми тебе покладемо в баночку, засипимо цукром, закриємо кришечкою і питимемо з тобою чай і зовсім не хворітимемо.

Вед. І овочі пустилися в танець! Грай музика для нас!

Виконується полька «ДРУЗІ».

Вед. На цьому наша осіння казка закінчилась.

Всього вам доброго, прощаюся гості з вами.

Готуйтесь до зими - зими,

Вона не за горами!

Попередній перегляд:

Сценарій заходу, присвяченого творчості Джанні Родарі

Тема: «Десь, колись, у далекій країні».

Цілі : познайомити з творами Д.Родарі;

Залучити дітей до творчості Д.Родарі;

Вчитель.

23 жовтня 1920 року (тобто скільки років тому?) у маленькому італійському містечку Оменья, там «де зріють апельсини, і лимони, і маслини, фіги і так далі», - народився хлопчик, якого назвали Джованні. Сьогодні його ім'я відоме, мабуть, усім. Їм написано чудові книги-казки, вірші, повісті. Ім'я цього письменника Джанні Родарі.

Виходить перший учень і читає казку італійською мовою:

"Сіполліно ера філіо ді сіполон і авва сіті фрателі: сіполетто, сіполото, сіполюцо і косі ді seguida, tutti nomi adatti ad una famiglia di cipolle ..."

Вчитель.

Добре звучить. Але почнемо спочатку, тепер уже російською. Теж, знаєте, звучить непогано.

Другий учень читає цей же уривок російською мовою:

«Чіполліно був сином Чіполлоне. І було в нього семеро братів: Чіполлетто, Чіполлотто, Чіполлочча, Чіполлучча і так далі - найвідповідніші імена для чесно цибульної сім'ї.

Повість-казка "Пригоди Чиполліно" зробила ім'я Джанні Родарі відомим усьому світу.

Виходять 5 учнів у «цибульних костюмах», читають вірші.

1.Всі ми виросли на грядках.

Дуже ми бідні.

Тому в нас у латках

Куртки та штани.

2.Пана в блискучих капелюхах

Наш оминають двір.

Видно, наш цибульний запах

Надто гострий.

3.А у бідних ми в пошані.

Немає на всій землі

Куточок, де не знайдете

Цибуля на столі!

4.По всьому відома світла

Цибулин сім'я:

(називають по черзі свої імена)

Чіполлучча, Чіполлетто,

Чіполлоччо, Чіполлотто,

І, звичайно, я. (Чіполліно)

Вчитель.

Чиполліно запрошує нас у дивовижну країну, в ній усі жителі були схожі на якісь овочі або фрукти. Казка прочитана, Згадаймо її героїв.

Вчитель вивішує кросворди.

1.Управитель та економ кавалер (Помідор).

2.Майстер Виноградинка за професією ... (Швець).

3.Учитель музики професор..(Груша).

4.Хто в лісі наглядав за будиночком кума Гарбуза? (Чорниця).

5.Служниця графінь Вишен..(Суниця).

6.Як звали принца, який правив країною? (Лимон).

1.Знаменитий детектив містер..(Моркоу).

2. Індійський філософ у зоологічному саду .. (Слон).

3.Один із родичів графинь Вишен герцог..(Мандарин).

4. Який носив титул товстий родич графинь Вишеньок Апельсин? (Барон).

5.Як звали вчителі Вишеньки? (Петрушка).

6.Здоровенний сторожовий пес..(Мастіно)

Вчитель.

Якби ви опинилися в цій країні, на який овоч чи фрукт ви були б схожі?

Виходять учні, розповідають.

1.Чиполліно-хлопчик-цибулина - веселий, безжурний, винахідливий. Він прийшов до нас, до Росії, чи, вірніше, тоді – до Радянського Союзу на початку 50-х років. І вже від нас пішов у подорож по всьому світу, захопивши з собою ім'я людини, якій, власне, і був зобов'язаний своїм народженням – ім'я італійського письменника Джанні Родарі.

2.Письменника? Тоді, у 50-ті роки, Родарі і сам ще не називав себе так. Світова популярність, мільйонні тиражі книг, високі літературні звання та нагороди (серед яких – премія Ганса Крістіана Андерсена)- все це очікувало на нього попереду.

3.А до моменту народження «Чиполліно» він був лише журналістом «Уніта». Так називалася газета італійських комуністів. Він також був комуністом. Він став ним під час Другої світової війни у ​​лавах італійського Опору.

4.Родарі був людиною послідовною та переконаною. Переконаним у тому, що свобода, рівність та братерство не порожні звуки, що робоча людина – це найвище звання у світі.

5.Він, син булочника і служниці, який рано осиротів і рано став заробляти собі на хліб, був упевнений у цьому писав у своїх творах.

Інсценування вірша «Чим пахнуть ремесла».

1учень.

У кожної справи

Запах особливий:

У булочній пахне

Тестом та здобою.

2учень.

Повз столярну

Ідеш майстернею,-

Стружкою пахне

І свіжою дошкою.

3учень.

Пахне маляр

Скипидаром та фарбою.

Пахне скляр

Віконною замазкою.

4учень.

Куртка водія

Пахне бензином.

5учень.

Блуза робітника-

Маслом машинним.

6учень.

Пахне кондитер

Горіхом мускатним.

7учень.

Лікар у халаті-

Ліки приємні.

8учень.

Пухкою землею,

Полем та лугом

Пахне селянин,

Той, хто йде за плугом.

9учень.

Рибою та морем

Пахне рибалка.

Все хором

Тільки неробство

Не пахне ніяк.

1учень.

Скільки не душиться

Човен багатий,

Дуже неважливо

Він пахне, хлопці!

Вчитель.

Джанні Родарі дуже пощастило з перекладачами. Самуїл Якович Маршак у статті «Чому я переклав вірші Джанні Родарі» писав: «Зчиняти вірші, гідні стати поруч із народною піснею та лічилкою, вміють лише ті поети, які живуть із народом спільним життям. Таким поетом видається мені Джанні Родарі. У його віршах я чую дзвінкі голоси хлопців, що грають на вулицях Риму, Болоньї, Неаполя». Маршак не лише сам почув їх, а й дозволив зробити мільйони читачів.

Виходять учні та читають вірш:

Площа Джованні Мастаї Ферреті.

У бризках фонтану купаються діти.

У воду пірнають площею Риму.

А поряд тролейбус проноситься повз.

Здається, лопне тролейбус набитий.

Люди у тролейбусі дуже сердиті.

Дивляться в віконця, ніби погрожуючи:

«Гей, шалопаї! Купатися не можна!»

Але під одягом, змоклим від спеки,

У душах людей читаю інше.

Щось живе б'ється потай

У серці у кожного під піджаком.

Думають дорослі: «Ех, чортята!

Літо-роздолля для вашого брата.

Ми ж писати в міністерствах повинні,

Замість скинути штани

І полоскатися в басейні, як діти,

На площі старої Мастаї Ферреті.

Вчитель.

Саме Радянський Союз став відправною точкою, з якою розпочалася світова популярність Джанні Родарі. З часів та на батьківщині письменника – в Італії вірші та казки Родарі почали включати до шкільних підручників.

Які ще твори Джанні Родарі ви знаєте?

Вчитель. (інсценування)

Хлопці, а ви вірите у привиди? Ну, тоді слухайте казку…Ці бідні привиди

На планеті Борт жили привиди, багато привидів. Чи жили? Ні, правильніше було сказати – мали жалюгідне існування. Опівночі вони вибиралися з укриттів і розходилися по всій планеті – лякати бортіанців.

Але бортіанці їх анітрохи не боялися. Це були розумні люди. І якщо стикалися з ними, то сміялися, поки ті, червоніючи від сорому, не зникали.

Наприклад, починає якесь привид гриміти ланцюгами (звук ланцюгів, як тут же хтось із бортіанців кричить:

5.-Ей, привид, змастило б краще свої ланцюги! Дуже вже скриплять!

А інший привид почне, наприклад, розмахувати щосили своїм білим простирадлом. А хтось із бортіанців, швидше за все якийсь хлопчик, кричить йому:

6.-Ну чого ти там крутишся? Тягни сюди простирадло та суй швидше в пральну машину. Давно настав час відправити її в прання.

До ранку привиди поверталися у свої укриття самі зовсім залякані, що впали духом і скаржилися один одному:

1.-Чорт знає що діється! Уявляєш, що сказала мені одна синьйора, яка сиділа на балконі і насолоджувалася нічною прохолодою? «Дивися, каже, запізнишся! У тебе годинник відстає?»

2.- А мені? Вони підсунули мені записку! І знаєш, що в ній написано? (Читає) «Шановний синьйор привид! Коли закінчите свою прогулянку, закрийте двері. Минулої ночі ви залишили її відкритою, в хату забрели бродячі коти і вилакали молоко моєї кішечки».

3.- Жодної поваги до привидів!

1.-Жодної поваги!

2.-Треба щось робити!

3.-А що, наприклад?

4.Наймудріший привид

Дорогі друзі! Нічого не поробиш! Більше нам не налякати бортіанців! Ніколи! Вони звикли до нашого галасу, знають усі наші фокуси. Ні, нам тут нічого більше робити.

1. Що означає «тут»?

4.- Я хочу сказати-на цій планеті. Треба покинути її.

2.-Ну так, щоб опинитися на якійсь планеті, де живуть тільки комарі та мухи!

4.-Ні, панове, я знаю одну відповідну планету.

3.- І як же вона називається?

4.-Вона називається Земля. Я дізнався від однієї вірної і надійної людини, що на Землі живуть мільйони хлопців, які тільки про нас…

Нечесно! Ми перші запитали! Відповідайте!

Ми привиди з планети Земля. Відлітаємо звідси, бо тут нас більше ніхто не боїться.

І куди ви летите?

На планету Борт. Нам говорили, там є когось налякати.

Нещасні! Так знайте ж – ми покинули цю планету саме тому, що привидам там уже нема чого робити!

Чорт забирай, як же бути?

Давайте об'єднаємось і пошукаємо якусь планету, де живуть трусики. Невже не знайдеться хоча б одна така планета у всьому Всесвіті.

Ну, звичайно, так і треба зробити!

Так і вчинили. Бортіанські і земні привиди об'єдналися, трохи побурчали і зникли в глибинах космосу.

Вчитель.

Звучить пісня з кінофільму «Чарівний голос Джельсоміно».

Вгадайте, за мотивами якого твору було знято цей художній фільм, і як звати героя, який виконує цю пісню.

Виставка малюнків.

Дізнайтеся твори Джанні Родарі з ілюстрацій, які намалювали учні.


МБОУ «Саргатська ЗОШ»

Сценарій заходи,

присвяченого 95-річчю дня народження італійського письменника

ДжанніРодарі

для учнів паралелі 2-х класів

Підготувала: вчитель початкових класів,

Кобиліна Оксана Володимирівна

Саргатське-2015

Цілі: ознайомити з творами Д. Родарі; залучити дітей до творчості Д. Родарі;

Вчитель.

(Слайд 1) Доброго дня, чудові читачі. Саме так називала дітей людина, якій сьогодні виповнюється 95 років від дня народження. Ім'я цього великого казкаря з Риму - Джанні Родарі.

(Слайд 2) 23 жовтня 1920 року, у маленькому італійському містечку Оміня , Там «де зріють апельсини, і лимони, і маслини, і так далі», - народився хлопчик, якого назвали Джованні. Сьогодні його ім'я відоме, мабуть, усім. Їм написано чудові книги-казки, вірші, повісті.

Григор'єва А. «Як народжуються казки»

Хочете дізнатися,

Як народжуються казки,

Як вигадувати їх

Без будь-якої підказки?

Казки всюди

Живуть причаївшись,

У будь-якому предметі

Навколишнього нас.

Навіть у простій табуретці.

Тільки нерідко

Приховуються міцно

І таяться від нашого погляду.

Як принцеса Аврора.

Поки що казковий принц

Не розбудить красуню сплячу.

А великий поет

Не проникне в секрет

І розкриє нам життя справжнє.

І тоді з'являються казки.

Просто так,

Без жодної підказки…

Дудник Е.

( Слайд 3.) « З ipollino era figlio di Cipollone e aveva sette fratelli: Cipolletto, Cipollotto, Cipolluccio e cosi di seguido, tutti nomi adatti ad una famiglia di cipolle…»

Вчитель.

Казка італійською мовою, добре звучить. Але почнемо спочатку, тепер уже російською. Теж, знаєте, звучить непогано.

Батьківщина М.

«Чіполліно був сином Чіполлоне. І було в нього семеро братів: Чіполлетто, Чіполлотто, Чіполлочча, Чіполлучча і так далі - найвідповідніші імена для чесно цибульної сім'ї.

Вчитель.

Повість-казка «Пригоди Чіполліно» зробила ім'я Джанні Родарі відомим усьому світу.

Виходять 5 учнів2 «Б» клас у «цибулинних костюмах», читають вірші.

1.Всі ми виросли на грядках.

Дуже ми бідні.

Тому в нас у латках

Куртки та штани.

2.Пана в блискучих капелюхах

Наш оминають двір.

Видно, наш цибульний запах

Надто гострий.

3.А у бідних ми в пошані.

Немає на всій землі

Куточок, де не знайдете

Цибуля на столі!

4.По всьому відома світла

Цибулин сім'я:

(називають по черзі свої імена)

Чіполлучча, Чіполлетто,

Чіполлоччо, Чіполлотто,

І, звичайно, я. (Чіполліно)

Вчитель.

(Слайд 4.) Чиполліно запрошує нас у дивовижну країну, в ній усі жителі були схожі на якісь овочі або фрукти. Казка прочитана, Згадаймо її героїв, відгадавши загадки.

Шихова Д., Івочкина А., Марголіна А., Бєляєва Ст, Алексєєв Ст.

Вчитель.

Якби ви опинилися в цій країні, на який овоч чи фрукт ви були б схожі?

Виходять учні2 «А» клас , розповідають.

1.Чіполліно - хлопчик - цибулина - веселий, безжурний, винахідливий. Він прийшов до нас, до Росії, чи, вірніше, тоді – до Радянського Союзу на початку 50-х років. І вже від нас вирушив у подорож по всьому світу, захопивши з собою ім'я людини, якій, власне, і був зобов'язаний своїм народженням – ім'я італійського письменника Джанні Родарі.

2.Письменника? Тоді, у 50-ті роки, Родарі і сам ще не називав себе так. Світова популярність, мільйонні тиражі книг, високі літературні звання та нагороди (серед яких – премія Ганса Крістіана Андерсена)- все це очікувало на нього попереду.

3.А до моменту народження «Чиполліно» він був лише журналістом «Уніта». Так називалася газета італійських комуністів. Він також був комуністом. Він став ним під час Другої світової війни у ​​лавах італійського Опору.

4.Родарі був людиною послідовною та переконаною. Переконаним у тому, що свобода, рівність та братерство не порожні звуки, що робоча людина – це найвище звання у світі.

5.Він, син булочника і служниці, який рано осиротів і рано став заробляти собі на хліб, був упевнений у цьому, писав у своїх творах.

Вчитель.

(Слайд 5.) Батько помер, коли хлопцеві виповнилося 9 років. Батько – Джузеппе Родарі – дуже любив тварин. Одного разу, рятуючи кошеня, що промокло під дощем, він застудився і через тиждень помер від запалення легень.

У сім'ї настали важкі дні. Щоб прогодувати сім'ю, мати переїхала з дітьми до свого рідного села і влаштувалася працювати служницею у багату хату.

Як знати, можливо, саме в батьківській пекарні вперше дізнався майбутній письменник, «якого кольору ремесла», і пізніше, через багато років, написав про це чудовий вірш:

Ось перед вами булочник білий
Біле волосся, брови, вії.
Вранці встає він раніше, ніж птахи.

У письменника є ще один схожий вірш.

2 «В» клас «Чим пахнуть ремесла».

1учень.

У кожної справи

Запах особливий:

У булочній пахне

Тестом та здобою.

2учень.

Повз столярну

Ідеш майстернею,-

Стружкою пахне

І свіжою дошкою.

3учень.

Пахне маляр

Скипидаром та фарбою.

Пахне скляр

Віконною замазкою.

4учень.

Куртка водія

Пахне бензином.

5учень.

Блуза робітника-

Маслом машинним.

6учень.

Пахне кондитер

Горіхом мускатним.

7учень.

Лікар у халаті-

Ліки приємні.

8учень.

Пухкою землею,

Полем та лугом

Пахне селянин,

Той, хто йде за плугом.

9учень.

Рибою та морем

Пахне рибалка.

Все хором

Тільки неробство

Не пахне ніяк.

1учень.

Скільки не душиться

Човен багатий,

Дуже неважливо

Він пахне, хлопці!

Вчитель.Родарі та його два брати, Чезаре і Маріо, росли в рідному селі матері, Варесотто.

Маленький Джанні писав вірші, любив малювати і мріяв бути художником. А ще Джанні Родарі хотів стати музикантом і навіть навчався грати на старенькій скрипці. Він мріяв стати майстром іграшок і хотів вигадувати незвичайні кумедні іграшки.

Вчитель.

(Слайд 6.) Вчитися Джанні Родарі довелося не у звичайній школі, а в духовній семінарії – там не лише навчали дітей бідняків, а ще й безкоштовно годували та одягали. Навчання у семінарії було надзвичайно нудним. "У школі нас змушували робити такі нудні речі, що вони могли вивести з терпіння навіть корову", - згадував Джанні Родарі через багато років. Натомість у семінарії була бібліотека, і маленький Джанні зміг прочитати чимало чудових книг, що будили фантазію та дарували мрії.

У сімнадцять років став дипломованим учителем, випускником семінарії.

Закінчивши семінарію, Джанні Родарі був змушений йти працювати, щоб допомагати сім'ї. Він став учителем початкових класів у місцевих сільських школах. Йому подобалося працювати з дітьми, подобалося вигадувати для своїх учнів веселі та повчальні історії, залучав учнів до самостійної творчості.

Вчитель.

(Слайд 7.) 1939 року відвідував лекції з філології в Міланському університеті. У роки Другої світової війни (1939-1945) Дж. Родарі пішов на фронт, де він втратив двох своїх друзів, а рідний брат Чезаро потрапив до концентраційного табору. За станом поганого здоров'я Джанні звільнили від служби. І він стає учасником Руху Опору проти нацистів.

Вчитель.

(Слайд 8.) У 1948 р. Родарі став журналістом у газеті «Уніта» (L’Unita) і почав писати вірші про дітей сучасної Італії, нерідко близькі формою дитячому фольклору.

2 "Б" клас.Вірші про Італію

Площа Джованні Мастаї Ферреті.

У бризках фонтану купаються діти.

У воду пірнають площею Риму.

А поряд тролейбус проноситься повз.

Здається, лопне тролейбус набитий.

Люди у тролейбусі дуже сердиті.

Дивляться в віконця, ніби погрожуючи:

«Гей, шалопаї! Купатися не можна!»

Але під одягом, змоклим від спеки,

У душах людей читаю інше.

Щось живе б'ється потай

У серці у кожного під піджаком.

Думають дорослі: «Ех, чортята!

Літо-роздолля для вашого брата.

Ми ж писати в міністерствах повинні,

Замість скинути штани

І полоскатися в басейні, як діти,

На площі старої Мастаї Ферреті.

Вчитель.

(Слайд 9.) У 1951 р. Родарі опублікував першу збірку віршів, «Книга веселих віршів», і свій найвідоміший твір «Пригоди Чиполліно». Проте на батьківщині Великий Казочник тривалий час залишався невизнаним та маловідомим письменником. У 1953 році виходить російський переклад "Чіполліно", після чого цей безсмертний твір набуває дуже широкої популярності на території колишнього СРСР, де щорічно перевидається мільйонними тиражами. Сам творець дивовижної повчальної історії для найменших, починаючи з 1952 року, багато разів бував у Радянському Союзі, де його зустрічали з теплотою та любов'ю. Скромний і сором'язливий, Джанні Родарі був дуже радий зустрічі з Радянськими дітьми та творчими особистостями, які ставилися до автора з великою повагою та повагою. Однак у його життєрадісному погляді читалася гіркота і образа за те, що на своїй батьківщині – в Італії він залишався невизнаним письменником.

Джанні Родарі, веселий, безжурний, невичерпний на вигадки і дуже добрий казкар, подарував дітлахам безліч незвичайних історій, з якими можна грати, як з різнокольоровими м'ячиками.

Дудник О. Кравченко О.

ЯК ПРИДУМУЮТЬ ЧИСЛА

Давайте вигадувати числа?

Давайте! Чур, я перший! Майже один, майже два, майже три,

майже-чотири, майже-п'ять, майже-шість...

Це надто малі числа. Слухай мої. Один надмільйон більйонів! Одна восьмища мільйонищ! Один здивуй-дивовиж та один здивування!

Подумаєш! А я можу придумати цілу таблицю множення! Ось дивись!

Тричі один - Паоліна та Мартін!

Тричі дві – смачна халва!

Тричі три - ніс швидше вранці!

Тричі чотири – шоколад, найсмачніший у світі!

Тричі п'ять – помилився знову!

Тричі шість – я хочу їсти!

Тричі сім – ніколи суп не їм!

Тричі вісім – ласкаво просимо!

Тричі дев'ять – світ сльозам не вірить!

Тричі десять - нічого не важать!

Скажи швидко, скільки коштує цей пряник?

Двічі "надеру-вуха"!

А скільки звідси до Мілана?

Тисяча кілометрів нових, один кілометр зовсім уже старий та сім шоколадок!

Скільки важить сльози?

А це по-різному. Сльози примхливого хлопчика важить менше за вітр. Сльоза голодного хлопчика – важча за всю Землю!

Дуже довга вийшла казка?

Надто!

Давай насамкінець придумаємо ще кілька чисел. Знаєш, як вважають у Модені? Раз-і-раз, двас-і-двас, тричі-трижки, чотири пряники і п'ятка качан.

А я вважаю, як у Римі. Разик, двізик, третій тазик, а далі вважай як знаєш...

Гра. Танець вишеньок.

Вчитель.

(Слайд 10) У 1952 році Джанні Родарі пише і видає збірку віршів «Потяг віршів» та нову, не менш примітну казкову історію «Пригоди Блакитної стріли».

1959 – виходить «Джельсоміно у Країні брехунів».

1960 – збірка «Вірші у небі та землі».

1962 - збірка "Казки по телефону".

1966 – збірка «Торт у небі».

Гра. Збери будинок для дядечка Гарбуза.

Вчитель.

(Слайд 11) Всі твори Родарі були перекладені російською Самуїлом Маршаком. На фотографії Джанні Родарі та Самуїл Маршак.

Вчитель.

(Слайд 12) 1970 року Джанні Родарі удостоєний почесної міжнародної нагороди – медалі Ганса Крістіана Андерсена.

Наприкінці 1970-х років Дж. Родарі важко хворів, проте смерть Великого Казочника 14 квітня 1980 року для багатьох близьких йому людей, була несподіваним і страшним ударом. Безцінна спадщина в чудових віршах, сповнених нісенітниці, зрозумілої лише дитячій уяві і в забавних казках дісталася нащадкам від Великого Італійського Казкаря Джанні Родарі.

Саме він, Джанні Родарі, привів у наші будинки хороброго і доброго Чіполліно, він дав нам можливість почути чудовий голос Джельсоміно, що руйнує стіни в'язниць, це в його казковій повісті віддане іграшкове щеня Кнопка перетворюється на живу собаку, а в іншій казці хлопчик Марко, у космосі на дерев'яному коні, потрапив на планету новорічних ялинок, де немає ні страху, ні образ. Втім, якщо розповідати про всіх героїв книг італійського казкаря, то не вистачить жодних сторінок у журналі. Тож краще прочитайте книги Родарі, і їхні герої стануть вашими вірними друзями на все життя!

Нагородження учнів за оголошений раніше конкурс малюнків «Фантазії сеньйора Радарі»

Використовувані джерела

Біографія Джанні Родарі

Дьякова Людмила. Казочник, який збудував палац із морозива. -

Мяеотс Ольга. Джанні Родарі –

Джанні Родарі –



Подібні публікації