Synopsa NEO o umeleckom a estetickom rozvoji v druhej juniorskej skupine na tému: „Lienka“. Zhrnutie GCD pre modelovanie v juniorskej skupine „Lienka Modeling 2 ml skupina lienka

Zhrnutie hodiny modelovania v 2. juniorskej skupine na tému:

"Lienka"

Úlohy: Pokračujte v učení detí štipkať malé kúsky plastelíny z kúska a zvinúť ich do guľôčok s priemerom 5-7 mm, pritlačiť ukazovák na plastelínovú guľu, pripevniť ju k základni, umiestniť plastelínové guličky do rovnakej vzdialenosti

od seba, udržiavať symetriu vzoru; rozvíjať záujem o prácu s plastelínou a rozvíjať jemnú motoriku.

Prípravné práce: deň predtým sa deti rozprávajú o lienke, prezerajú si obrázky a ilustrácie.

uzol

1. Úvodná časť.

Učiteľ prehrá nahrávku „Flight of the Bumblebee“.

Deti idú na koberec, kde sú farebné kvety.

Otázka: Chlapci, akú farbu majú naše kvety?

D: Červená, žltá.

Otázka: Správne.

Učiteľ prehrá nahrávku „Flight of the Bumblebee“

Otázka: Chlapci, počujete niekoho bzučať?

D: Odpovede detí.

P: Pozrime sa. kto by to mohol byť? Učiteľ a deti obchádzajú skupinu a nájdu lienku na stole pod izbovým kvetom.

Otázka: Kto sú títo chlapci?

Deti odpovedajú: Lienka.(Ak je to deťom ťažké, učiteľka im pomáha).

Učiteľ zoberie hračku a prečíta v jej mene báseň:

Lienka,

čierna hlava,

Letieť do neba

Prines nám chlieb

Čierna a biela

Len nie spálené.

********

Lienka

Sedí na liste.

Na jej chrbte

Malé čierne bodky.

2. Hlavná časť.

IN:Dnes budeme vyrezávať takúto lienku.

IN:Pozrime sa na to

Otázka: Akú farbu má jej chrbát?

D: Červená.

Otázka: Správne.

Otázka: Akú farbu majú škvrny?

D: Čierna.

Otázka: Akú má farbu hlavy?

D: Čierna.

O: Čo ešte má lienka?

D: Fúzy, aj ona má nohy a bruško.

Otázka: Správne. Budete vyrezávať lienku.

Na stojane pre deti je pripevnená blanka s obrázkom lienky.

P: Pozri, na obrázku máme aj lienku.

O: Len jej niečo chýba.

Otázka: Uhádli ste? Presne tak, čierne fľaky na chrbte. Urobme škvrny!

Otázka: Ako urobíme škvrny: odštipnutím malých kúskov

plastelínu palcom a ukazovákom pravej ruky, rolovať z

tie gule. Potom guľôčky pripevníme na zadnú stranu lienky,

pomocou tlakovej metódy. Pomôžte deťom začať s plnením úlohy a sledujte jej dokončenie.

IN:Pri začatí práce nezabudnite, že musíte vyrezávať na doske, nezabudnite odštipovať malé kúsky z veľkého kusu.

- Vyzvite deti, aby samy vyrobili 2-4 guľôčky a pripevnili ich na zadnú stranu lienky. Ak je to pre deti ťažké, môžete na miesta, kde by mali byť loptičky prilepené, nakresliť bodky, aby ste uľahčili navigáciu.

3.Záverečná časť

O: Aké krásne lienky si vyrobil! Výborne!

P: Teraz zoberme naše lienky a budú lietať.

- Vonkajšia hra "Chrobáky"

Cieľ: naučiť deti behať vo všetkých smeroch, brať dom, keď dostanú signál, a byť pozorní.

Galina Zemlyanskaja
Zhrnutie GCD pre modelovanie v juniorskej skupine „Lienka“

Zhrnutie GCD pre modelovanie v mladšej skupine

« Lienka»

Komplementárnosť vzdelávania regiónoch: "Kognitívny vývoj", "Umelecký a estetický rozvoj". "Sociálny a komunikačný rozvoj", "Fyzický vývoj", "Vývoj reči".

Úlohy:

Umelecké a estetické rozvoj:

Pokračujte v učení detí štipkať malé kúsky plastelíny z kúska a zvinúť ich do guľôčok, pritlačiť ukazovák na plastelínovú guľu a pripevniť ju k základni;

rozvíjať záujem o prácu s plastelínou a rozvíjať jemnú motoriku.

Pestujte si záujem o hudbu, túžbu počúvať hudbu a spievať.

Kognitívny vývoj:

Podnietiť u detí záujem o vedomosti o Lienka.

Pestovať schopnosť vidieť krásu prírody, pochopiť jej krehkosť a vyvolať túžbu chrániť ju.

Vyvolajte u detí emocionálnu odozvu na obsah básne o Lienka.

Pokračujte v rozvoji jemných motorických zručností.

"Sociálny a komunikačný rozvoj"

Formovať v deťoch prežívanie správania medzi rovesníkmi, pestovať k nim pocit sympatie.

Vytvorte si návyk (najskôr pod dohľadom dospelej osoby a potom samostatne) po práci s plastelínou si umyte ruky, utrite si ruky dosucha osobným uterákom.

"Fyzický vývoj"

Rozvíjať u detí túžbu hrať hry vonku s jednoduchým obsahom spolu s učiteľom;

Naučte sa chodiť a behať bez toho, aby ste do seba narážali4, aby ste si rozvinuli schopnosť udržiavať stabilnú polohu tela a správne držanie tela.

"Vývoj reči"

Precvičte si správnu reprodukciu onomatopojí, slov a jednoduchých fráz (2-4 slová);

Rozvíjať porozumenie reči a aktivovať slovnú zásobu;

Podporovať rozvoj reči ako prostriedku komunikácie.

Prípravné práce: deň predtým sa vedie rozhovor s deťmi o Lienka pri pohľade na obrázky a ilustrácie.

Príprava na hodinu

Pre učiteľa: hračka - Lienka, audio prehrávač.

Pre deti: čistý list s Lienka(aplikácia) podľa počtu detí; čierna plastelína.

TECHNIKY LIŠTY: Zovretie, rolovanie, lisovanie.

Priama edukačná činnosť.

1 Zaujímavé techniky.

Učiteľ zapne nahrávanie "Let čmeliaka".

Deti idú na koberec, kde sú farebné kvety.

IN: Chlapci, akej farby sú naše kvety?

D: červená, žltá.

IN: Správny.

Učiteľ zapne nahrávanie "Let čmeliaka"

IN: Chlapi, počujete niekoho bzučať?

D: Odpovede detí.

IN: Poďme sa pozrieť. kto by to mohol byť? Učiteľka a deti idú okolo skupina a nájdite lienku na stole pod izbovou kvetinou.

IN: Kto sú títo chlapci?

Deti odpovedajú: Lienka(ak je to pre deti ťažké, učiteľ im pomáha).

Učiteľ zoberie hračku a číta v jej mene báseň:

Lienka,

čierna hlava,

Letieť do neba

Prineste nám chlieb

Čierna a biela

Len nie spálené.

Lienka

Sedí na liste.

Na jej chrbte

Malé čierne bodky.

2. Stanovenie cieľa vyučovacej hodiny.

Dnes niečo také vytesáme Lienka.

3. Úvaha.

Pozrime sa na to

Vychovávateľ: Akej farby má chrbát?

Reakcia detí: Červená.

Vychovávateľ: Správny.

Vychovávateľ: Akú farbu majú škvrny?

deti: Čierna.

Vychovávateľ: Akú má farbu hlavy?

deti: Čierna.

Vychovávateľ: Čo ešte máš? Lienka.

deti: Fúzy, má aj nohy a bruško.

Vychovávateľ: Správny.

Deťom objasňujem cieľ.

budete vyrezávať Lienka.

4. Ukážte s vysvetlením.

K stojanu pre deti je pripevnený polotovar s obrázkom Lienka.

Pozri, máme to aj na obrázku Lienka.

Len jej niečo chýba.

Uhádli ste to? Presne tak, čierne fľaky na chrbte. Urobme škvrny!

Ako to urobíme? škvrny: odštipovanie malých kúskov

plastelínu palcom a ukazovákom pravej ruky, rolovať z

tie gule. Potom pripevnite gule na chrbát Lienka,

pomocou tlakovej metódy. Pomôžte deťom začať s plnením úlohy a sledujte jej dokončenie.

5 Pripomenutie.

Pri začatí práce nezabudnite, že musíte vyrezávať na doske, nezabudnite odštipovať malé kúsky z veľkého kusu.

Časť II lekcie. Techniky pre individuálnu prácu s deťmi.

Vyzvite deti, aby samy vyrobili 2-4 gule a pripevnili ich na chrbát Lienka. Ak je to pre deti ťažké, môžete na miesta, kde by mali byť loptičky prilepené, nakresliť bodky, aby ste uľahčili navigáciu.

Časť III. Analýza detských prác.

Tak krásne máš lienky! Výborne!

Teraz si vezmime naše lienky a lietajú.

Vonkajšia hra "chrobáky"

Cieľ: trénujte deti, aby bežali všetkými smermi, vezmite si dom, keď dostanete signál, a buďte pozorní.

Priebeh hry: deti- "chyby" sedia vo svojich domoch (na lavičke) A Hovoria: „Som chrobák, som chrobák, žijem tu, bzučím, bzučanie: w-w-w".

Na signál učiteľa "chyby" letieť na čistinku, vyhrievať sa na slnku a bzučať na signál "dážď" vrátiť sa do domov.

Učiteľka povie detskú riekanku a ukáže pohyby. Deti po ňom opakujú.

Lienka,

Rytmicky trasú dlaňami.

Lietajte do neba, robte vlny prekríženými rukami

Prineste nám chlieb, mávajú rukami k sebe.

Čiernobieli, rytmicky tlieskajú rukami.

Len nie spálené! Hrozia ukazovákom.

3. Zmrazené Lienka, nemôže vzlietnuť. Zohrievajme ju dychom.

Deti dýchajú na dlane.

Zahrialo sa Lienka, sfúkneme si to z dlane.

Deti sa niekoľkokrát zhlboka nadýchnu nosom a vydýchnu ústami. Pri výdychu natiahnite pery hadičkou a položte dlane pod prúdy vzduchu.

4. – Teraz, chlapci, poďme do toho lienky.

Točili sme sa okolo seba a lienky sa otočili.

lienky ukáž svoje hlavy, nosy, ústa, krídla -

Ruky, nohy, brucho. Zobraziť pomenované časti tela.

lienky otoč hlavy doprava,

lienky otoč hlavy doľava,

Dupnite nohami, zamávajte krídlami

Otočili sa k sebe a milo sa usmievali.

- Akoby hmyz odletel preč,

Ticho si sadli za stoly.

- Úžasný!

6. Zhrnutie vyučovacej hodiny. Výstava detských kresieb. (Položme naše lienky na čistinku s kvetmi.)

Tak krásne Máš lienky Chlapci. Ako skutočné, živé lienky. Výborne!

Nechajme chrobáka letieť, otvor dlane, zdvihni ho, neodletí chrobáčik? Zmrazené Lienka, nemôže vzlietnuť. Zohrievajme ju dychom.

Vychovávateľ: “Lienka„Veľmi sa nám to páčilo, našla si veľa priateľov.

Už prišla a priniesla nám čierny a biely chlieb, ale nie obhorený.

Moment prekvapenia (pečené piškóty v tvare hmyzu) .

Tesne predtým, ako sa ošetríte, musíte si dobre umyť ruky.

Na melódiu piesne „ Lienka„Deti odchádzajú zo sály.

Publikácie k téme:

TÉMA: „LIENKA“. CIELE: Sociálny a komunikačný rozvoj: Pestovať lásku k rodnému jazyku. Pokračujte v práci na oboznamovaní sa.

Lienka je symbolom šťastia a dobra. Súhlaste, že ju všetci milujú. V dávnych dobách sa verilo, že lienka bola Božím poslom. Ak.

Prehľad priamych vzdelávacích aktivít v druhej juniorskej skupine „Lienka“ Vzdelávacia oblasť: umelecký a estetický rozvoj Typ: integrácia Integrácia typov detských aktivít: hravá, produktívna.

Poznámky ku kresleniu v druhej juniorskej skupine „Lienka“ Cieľ: Rozvinúť u detí schopnosť kresliť obrázok hmyzu. Zlepšiť sa.

Zhrnutie GCD pre vyrezávanie „Lienka“

Zemlyanskaya Galina Aleksandrovna, učiteľka, stredná škola č. 1, spoločný podnik materská škola č. 27 „Firefly“, Chapaevsk, región Samara

Komplementárnosť vzdelávacích oblastí:„Kognitívny rozvoj“, „Umelecký a estetický rozvoj“. „Socio-komunikačný rozvoj“, „Fyzický rozvoj“, „Rozvoj reči“.

Umelecký a estetický vývoj:

Pokračujte v učení detí štipkať malé kúsky plastelíny z kúska a zvinúť ich do guľôčok, pritlačiť ukazovák na plastelínovú guľu a pripevniť ju k základni;

rozvíjať záujem o prácu s plastelínou a rozvíjať jemnú motoriku.

Pestujte si záujem o hudbu, túžbu počúvať hudbu a spievať.

Kognitívny vývoj:

Podnietiť u detí záujem o vedomosti o lienke.

Pestovať schopnosť vidieť krásu prírody, pochopiť jej krehkosť a vyvolať túžbu chrániť ju.

Vyvolajte v deťoch emocionálnu odozvu na obsah básne o lienke.

Pokračujte v rozvoji jemných motorických zručností.

"Sociálny a komunikačný rozvoj"

Formovať v deťoch prežívanie správania medzi rovesníkmi, pestovať k nim pocit sympatie.

Vytvorte si zvyk (najskôr pod dohľadom dospelej osoby a potom nezávisle) umývať si ruky po práci s plastelínou a utierať si ruky osobným uterákom.

"Fyzický vývoj"

Rozvíjať u detí túžbu hrať hry vonku s jednoduchým obsahom spolu s učiteľom;

Naučte sa chodiť a behať bez toho, aby ste do seba narážali4, aby ste si rozvinuli schopnosť udržiavať stabilnú polohu tela a správne držanie tela.

"Vývoj reči"

Nácvik správnej reprodukcie onomatopoje, slov a jednoduchých fráz (2-4 slová);

Rozvíjať porozumenie reči a aktivovať slovnú zásobu;

Podporovať rozvoj reči ako prostriedku komunikácie.

Prípravné práce: deň predtým sa deti rozprávajú o lienke, prezerajú si obrázky a ilustrácie.

Príprava na hodinu

Pre učiteľa: hračka – lienka, audio prehrávač.

Pre deti:čistý hárok papiera s lienkou (aplikáciou) podľa počtu detí; čierna plastelína.

MODELOVACIE TECHNIKY:Štipkanie, rolovanie, lisovanie.

Priama edukačná činnosť.

Časť I.

1 Zaujímavé techniky.

Učiteľ prehrá nahrávku „Flight of the Bumblebee“.

Deti idú na koberec, kde sú farebné kvety.

Otázka: Chlapci, akú farbu majú naše kvety?

D: Červená, žltá.

Otázka: Správne.

Učiteľ prehrá nahrávku „Flight of the Bumblebee“

Otázka: Chlapci, počujete niekoho bzučať?

D: Odpovede detí.

P: Pozrime sa. kto by to mohol byť? Učiteľ a deti obchádzajú skupinu a nájdu lienku na stole pod izbovým kvetom.

Otázka: Kto sú títo chlapci?

Deti odpovedajú: Lienka (ak to majú deti ťažké, učiteľka im pomáha).

Učiteľ zoberie hračku a prečíta v jej mene báseň:

Lienka,

čierna hlava,

Letieť do neba

Prineste nám chlieb

Čierna a biela

Len nie spálené.

Lienka

Sedí na liste.

Na jej chrbte

Malé čierne bodky.

2. Stanovenie cieľa vyučovacej hodiny.

Dnes budeme vyrezávať takúto lienku.

3. Úvaha.

Pozrime sa na to

Vychovávateľ: Akej farby je jej chrbát?

Odpoveď detí: Červená.

Vychovávateľ: Správne.

Učiteľ: Akú farbu majú škvrny?

Deti: Čierna.

Vychovávateľ: Akej farby má hlavu?

Deti: Čierna.

Vychovávateľ: Čo ešte má lienka?

Deti: Fúzy, má aj nohy a bruško.

Vychovávateľ: Správne.

Deťom objasňujem cieľ.

Budete vyrezávať lienku.

4. Ukážte s vysvetlením.

Na stojane pre deti je pripevnená blanka s obrázkom lienky.

– Pozri, na obrázku máme aj lienku.

"Len jej niečo chýba."

-Hádali ste? Presne tak, čierne fľaky na chrbte. Urobme škvrny!

Ako urobíme škvrny: odštipovaním malých kúskov

plastelínu palcom a ukazovákom pravej ruky, rolovať z

tie gule. Potom guľôčky pripevníme na zadnú stranu lienky,

pomocou tlakovej metódy. Pomôžte deťom začať s plnením úlohy a sledujte jej dokončenie.

5 Pripomenutie.

Pri začatí práce nezabudnite, že musíte vyrezávať na doske, nezabudnite odštipovať malé kúsky z veľkého kusu.

Časť II lekcie. Techniky pre individuálnu prácu s deťmi.

Vyzvite deti, aby samy vyrobili 2-4 guľôčky a pripevnili ich na zadnú stranu lienky. Ak je to pre deti ťažké, môžete na miesta, kde by mali byť loptičky prilepené, nakresliť bodky, aby ste uľahčili navigáciu.

Časť III. Analýza detských prác.

Aké krásne lienky si vyrobil! Výborne!

Teraz zoberme naše lienky a nechajme ich lietať.

Vonkajšia hra "Chrobáky"

Cieľ: naučiť deti behať vo všetkých smeroch, brať dom, keď dostanú signál, a byť pozorní.

Priebeh hry: Deti „chrobáky“ sedia vo svojich domoch (na lavičke) a hovoria: „Som chrobák, som chrobák, bývam tu, bzučím, bzučím: zh-zh-zh.“

Na signál od učiteľa „chrobáčiky“ odlietajú na čistinku, vyhrievajú sa na slnku a bzučia a na signál „dážď“ sa vracajú do domov.

Učiteľka povie detskú riekanku a ukáže pohyby. Deti po ňom opakujú.

Lienka, Rytmicky trasú dlaňami.

Letieť do neba Urobte vlny prekríženými rukami

Prines nám chlieb Mávajú rukami smerom k sebe.

Čierna a biela Rytmicky tlieskajú rukami.

Len nie spálené! Hrozia ukazovákom.

3. Lienka je zamrznutá a nemôže lietať. Zohrievajme ju dychom.

Deti dýchajú na dlane.

Lienka sa zohriala, sfúknime si ju z dlane.

Deti sa niekoľkokrát zhlboka nadýchnu nosom a vydýchnu ústami. Pri výdychu natiahnite pery hadičkou a položte dlane pod prúdy vzduchu.

4. – Teraz sa, chlapci, premeňme sami na lienky.

Točili sme sa okolo seba a zmenili sme sa na lienky.

Lienky ukazujú vaše hlavy, nosy, ústa, krídla -

Ruky, nohy, brucho. Zobraziť pomenované časti tela.

Lienky otáčajú hlavu doprava,

Lienky otáčajú hlavy doľava,

Dupnite nohami, zamávajte krídlami

Otočili sa k sebe a milo sa usmievali.

- Akoby hmyz odletel preč,

Ticho si sadli za stoly.

- Úžasný!

6. Zhrnutie vyučovacej hodiny. Výstava detských kresieb. (Vysaďme naše lienky na čistinke s kvetmi.)

Aké krásne lienky ste vyrobili. Ako skutočné, živé lienky. Výborne!

Učiteľ: Správne, volajú to „lienka“, pozri a povedz mi, akej farby sú krídla a akej farby sú bodky na krídlach? Je ich jeden alebo veľa? Má labky, oči a bruško. Máte tieto časti tela? (šou). A teraz sa z nás stanú rovnaké chrobáčiky (nasadíme si masky). Chrobáky môžu bzučať, ako je tento J-J-J-J, mávať krídlami a ich malé nôžky tak bežia.

Nechajme chrobáka letieť, otvor dlane, zdvihni ho, neodletí chrobáčik? Lienka je zamrznutá a nemôže lietať. Zohrievajme ju dychom.

Vychovávateľka: „Lienka“ sa u nás veľmi páčila, našla si veľa priateľov.

Už prišla a priniesla nám čierny a biely chlieb, ale nie obhorený.

Moment prekvapenia (upečené piškóty v tvare hmyzu).

Tesne predtým, ako sa ošetríte, musíte si dobre umyť ruky.

Za melódie piesne „Lienka“ deti opúšťajú sálu.

Tatyana Enikeeva
Zhrnutie lekcie modelovania v prvej juniorskej skupine „Lienka“

Naučte sa odštipovať malé kúsky plastelíny z celého kusu;

Precvičte si kotúľanie loptičiek a stláčanie ukazovákom, pripevnite ho k základni;

Rozvíjať záujem o prácu s plastelínou;

Rozvíjajte jemné motorické zručnosti prstov.

Materiály: listy bieleho kartónu s prírezom (kresba a nášivka, čierna plastelína, obrázok lienky.

Techniky sochárstva:štípanie, valcovanie, lisovanie.

Priebeh vzdelávacích aktivít.

Vychovávateľ:

(číta báseň)

Lienka,

čierna hlava,

Letieť do neba

Prineste nám chlieb

Čierna a biela

Len nie spálené.

Deti, kto nás prišiel navštíviť?

deti: Lienka.

Vychovávateľ: Správne, dobre!

Zvážiť to. Čo má: hlavu, nohy, telo, krídla, antény.

Páči sa ti?

deti: Áno.

Vychovávateľ: Deti, vie lienka lietať?

Teraz lietame ako lienky ( s rozpaženými rukami deti bežia. V tomto čase každé dieťa dostane polotovar s obrázkom lienky bez škvŕn na chrbte).

Vychovávateľ: Výborne! Mali ste dobrý let, teraz si sadnite na stoličky. Pozri, na obrázkoch sú lienky. Len im niečo chýba. Kto uhádol?

deti: škvrny.

Vychovávateľ: Správny. Dajme im miesta.

Deti odštipujú malé kúsky plastelíny a gúľajú guľôčky, potom ich samy alebo s pomocou učiteľa pripevnia na chrbát lienky..

Vychovávateľ : Chlapci, dnes máte na lienkach veľmi krásne fľaky. A stali sa takými, ako sú skutoční. Výborne!

Publikácie k téme:

Zhrnutie integrovanej lekcie v druhej juniorskej skupine „Lienka“ Typ: Integrovaná skupina: Druhá juniorská skupina Vek detí: 3-4 roky Téma: Lienka Vzdelávacie oblasti: Účel: Formácia.

Zhrnutie GCD pre vyrezávanie „Lienka“Štátny rozpočtový zdravotnícky ústav regiónu Amur "Špecializovaný detský domov" Výpis GCD (od 2l. 5m. do 3l. 5m.

Zhrnutie GCD v druhej juniorskej skupine v netradičnej kresbe „Lienka“ Cieľ. Predstavte novú nekonvenčnú techniku ​​maľby – na kameň. Ciele: Naučiť sa tónovať trojrozmernú formu (kameň) a aplikovať ju.

Ciele a úlohy: Zoznámenie sa s hmyzom, vzhľadom, časťami tela lienky. Naučte sa zaobchádzať so všetkým živým a opravovať opatrne.

Ciele: - naučiť deti skladať kompozíciu určitého obsahu z hotových figúrok. - ujasniť si vedomosti o farbách, rozvíjať vnímanie farieb.

Hodina priamych vzdelávacích aktivít na realizáciu vzdelávacích oblastí „Umelecká tvorivosť“ (kresba, „Poznávanie“.

Zhrnutie lekcie v strednej skupine o aplikácii s použitím nových materiálov „Lienka“ Cieľ: pokračovať v rozvíjaní záujmu detí o aplikáciu. Ciele: a) vzdelávacie: precvičiť si schopnosť správneho používania štetca.

Chcem ukázať, ako s deťmi vyrábame lienky. Je veľmi jednoduché a zároveň zaujímavé formovať hmyz vlastnými rukami. K dispozícii pre deti.

Otvorená lekcia kreslenia v druhej juniorskej skupine „Lienka“ Osnova lekcie (kresba, juniorská skupina)

Júlia Panková

Zhrnutie lekcie modelovania pre druhú juniorskú skupinu

Predmet: « Lienka»

Cieľ: Pokračujte v učení, ako odštipovať malé kúsky plastelíny z kúska a zvinúť ich do guľôčok, pritlačte ukazovák na guľu z plastelíny. Rozvíjať záujem o prácu s plastelínou. Rozvíjať jemné motorické zručnosti.

Materiál pre triedy: hračka - Lienka, audio prehrávač, čierna plastelína, doska na sochárstvo, ukážka « Lienka» .

Základné techniky: šklbanie, sploštenie, lisovanie.

Prípravné práce: deň predtým sa vedie rozhovor s deťmi o Lienka pri pohľade na obrázky a ilustrácie.

Priebeh lekcie

IN: Chlapi, pozrite sa, na akú krásnu čistinku sme prišli a koľko krásnych kvetov je na nej (deti idú na koberec, kde sú farebné kvety).

Vychovávateľ: Chlapci, akej farby sú naše kvety?

deti: červená, žltá.

Vychovávateľ: Správny.

Učiteľ zapne nahrávanie "Let čmeliaka"

Vychovávateľ: Chlapi, počujete niekoho bzučať?

deti: Odpovede detí.

IN: Poďme sa pozrieť. kto by to mohol byť? (Učiteľ a deti idú okolo skupina a nájdite lienku na stole pod izbovou kvetinou)

Vychovávateľ: Kto sú títo chlapci?

Deti odpovedajú: Lienka.

Učiteľ zoberie hračku a číta v jej mene báseň:

Lienka

Plazenie sa pozdĺž stebla trávy.

U Lienka

Kruhy na chrbte

Pôvabné miesta

Čierna farba.

Krava si povzdychne,

Počuť o tomto:

„Som taký opatrný!

Som taká upravená!

Odkiaľ prišli?

Tieto čierne škvrny?

Lienka

Sedí na liste.

Na jej chrbte

Malé čierne bodky.

Vychovávateľ: Dnes vy a ja vytesáme niečo takéto Lienka. Pozrime sa na to. Akej farby je jej chrbát?

Reakcia detí: Červená.

Vychovávateľ: Správny.

Vychovávateľ: Akú farbu majú škvrny?

deti: Čierna.

Vychovávateľ: Akú má farbu hlavy?

deti: Čierna.

Vychovávateľ: Čo ešte má Boh? kravy.

deti: Antény, má aj nohy a bruško, krídla.

Vychovávateľ: Správny.

K stojanu pre deti je pripevnený polotovar s obrázkom Lienka.

Vychovávateľ: Pozri, máme aj obrázok Lienka. Chýba jej len niečo? Uhádli ste to?

Odpoveď detí.

Vychovávateľ: Presne tak, čierne fľaky na chrbte. Urobme škvrny! Sadnite si k svojim stolom.

Vychovávateľ: Ako to urobíme? škvrny: palcom a ukazovákom pravej ruky odštipujte malé kúsky plastelíny a zrolujte ich do guľôčok. Potom pripevnite gule na chrbát Lienka pomocou tlakovej metódy.

Pripomienka pre deti:

Vychovávateľ: Pri začatí práce nezabúdajte, že treba vyrezávať na doske, nezabudnite odštipovať malé kúsky z veľkého kusu.

Vychovávateľ: A teraz poďakujme našim rukám za spoty, ktoré sme s vami urobili Lienka:

Vyrezávala a kotúľala sa (ukazuje pravú ruku,

Toto pero pomohlo (ukazuje ľavú ruku).

Ďakujem hovorím (hladí ruky,

Starám sa o svoje ruky (pritlačí ruky na hruď).

Vychovávateľ: Tak krásne máš lienky! Výborne!

Teraz si vezmime naše lienky a lietajú.

Vonkajšia hra « Lienka mucha»

Cieľ: trénujte deti behať všetkými smermi na signál obsadiť svoj dom, Buď opatrný.

Lienka sa dá chytiť,

Jeden dva tri. Nepodarilo sa to!

Moja lienka odletela!

Publikácie k téme:

Ak sa vám nahromadilo veľa nepotrebných alebo použitých diskov, potom by som vám rád ponúkol zaujímavý letový falošný, je to možné.

Lienka je symbolom šťastia a dobra. Súhlaste, že ju všetci milujú. V dávnych dobách sa verilo, že lienka bola Božím poslom. Ak.

Podľa toho, z akého materiálu tvoria predškoláci svoje konštrukcie a stavby, rozlišujú: stavbu zo stavebných materiálov.

Zhrnutie GCD pre vyrezávanie „Lienka“ Programové úlohy: zlepšiť schopnosť vyrezávať výrazný obraz hmyzu (lienky) z plastelíny, upevniť techniky valcovania.

Už sa poriadne oteplilo, príroda sa zobudila a s ňou aj hmyz. Z detstva si pamätám vtipnú prezývku: Babička-box.

Vážení kolegovia, dovoľte mi začať svoju majstrovskú triedu, rýchlo sa pozrite na obrazovku, budem hovoriť za vás. A na začiatok vám predstavím.



Súvisiace publikácie